تاریخ انتشار خبر: ۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۰:۰۷:۵۲
کد مطلب : 26852

اعتصاب غذای ۴۰۰ انقلابی بحرینی

جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد که بیش از ۴۰۰ زندانی سیاسی در اعتراض به حملات زندانبانان و اقدامات خصمانه آن‌ها علیه زندانیان دست به اعتصاب غذا زدند.

جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد: بزرگ‌ترین گروه شیعه مخالف دولت در این کشور اعلام کرد که بیش از ۴۰۰ زندانی سیاسی در زندان “جو” در جنوب شرق بحرین در اعتراض به رفتار زندانبانان و حمله اخیر آن‌ها به زندانیان دست به اعتصاب غذا زدند.

این گروه در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی توییتر اعلام کرد که ۴۰۰ زندانی سیاسی وارد دومین روز متوالی از اعتصاب غذا شدند.

همچنین جمعیت الوفاق تاکید کرد: برخی از بازداشتی‌ها و زندانیان این زندان، پیشتر توسط زندانبانان هدف حمله و اقدامات ناقض حقوق بشر قرار گرفتند.

برخی از زندانیان زندان “جو” نیز اعلام کردند که علاوه بر ضرب و شتم و توهین به علمای دینی و مذهبی سر برخی از زندانیان به خاطر اهانت به آن‌ها تراشیده شد.

بنا به اعلام جمعیت الوفاق این اقدام زندانیان سیاسی برای درخواست کمک از صلیب سرخ و سازمان‌های جهانی جهت پایان دادن به اقدامات ناقض حقوق بشر در زندان‌های بحرین صورت گرفته است.

از سوی دیگر وزارت کشور بحرین ضمن رد اتهامات وارده از سوی جمعیت الوفاق مدعی شد که این اظهارات واقعیت ندارد.

زندان “جو” در جنوب شرقی بحرین قرار دارد و در آن حدود ۱۵۰۰ زندانی سیاسی از جمله فعالان و چهره‌های برجسته سیاسی در بازداشت به سر می‌برند.

منبع: ابنا