تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۶:۱۷
کد مطلب : 77918
گزارش عصر آبادان از :

اعتصاب معلمان مرکز استعدادهای درخشان آبادان پس از انتصاب مدیر جدید+جزئیات

عصر آبادان: معلمان مدرسه شهید بهشتی آبادان از انتصاب مدیر جدید این مجموعه اظهار نارضایتی کردند و دست به اعتصاب زدند.

به گزارش عصر آبادان ، صبح چهارشنبه ۲۰ اسفندماه در کمال تعجب مدیر جدید مرکز استعدادهای درخشان آبادان و خرمشهر معارفه شد و این اتفاق در حالی رخ داد که مدیر قبلی در مأموریت اداری بسر می برد.
همین امر موجب نارضایتی شدید معلمان این مدرسه شد تا جایی که ضمن تعطیلی کلاس نسبت به این مهم اعتراض کردند و این انتصاب را غیرقابل قبول دانستند.
این اتفاق به صبح امروز شنبه نیز کشیده شد و  معلمان ضمن اعتراض مجدد خواستار تعیین وضعیت شدند.گفتنی است جنامی مدیر جدید این مرکز از اعضای فعلی شورای شهر آبادان محسوب می شود.
به همین منظور جلسه ای فوری با حضور چند تن از مسئولان آموزش و پرورش آبادان ، خلیل جنامی منصوب جدید مدیریت استعدادهای درخشان ، شهبازی مدیرمرکز سمپاد استان خوزستان ، سیدرضاطباطبایی مشاور فرماندار آبادان در محل مرکز استعداد های درخشان آبادان و خرمشهر برگزار شد.
در این جلسه مسئولان آموزش و پرورش آبادان پیشنهاد دادند تا تصمیمات نهایی سیدناصر موسوی مدیر فعلی مرکز استعداد های درخشان آبادان و خرمشهر تا پایان سال تحصیلی در سمت خود باقی بماند ، اما این امر مورد تأیید قرار نگرفت.
همچنین قرار شد جلسه ای با حضور جواد علوانیان مدیر آموزش و پرورش آبادان و معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان برگزار و تصمیمات نهایی اتخاذ شود.
لازم به توضیح است طبق ضوابط برای مدیریت مرکز استعداد های درخشان باید ابتدا چند تن از افراد واجد شرایط بصورت نامزد از طریق آموزش و پرورش آبادان به استان معرفی و اداره کل استان  آنها را برای گزینش به وزارت ارجاع و پس از گذراندن مراحل قانونی مربوطه یکی از این افراد به این سمت منصوب نماید.
اعتراض معلمان اما به این دلیل است که گفته می شود خلیل جنامی ، که ۱ سال است بعنوان مدیر دبیرستان رازی منصوب شده و برابر اعلام برخی اولیای دانش آموزان بیشتر اوقات در مدرسه حضور نداشت ، اکنون با حکمی بصورت مستقیم و بدون گذراندن مراحل گزینشی به سمت مدیریت مرکز استعداد های درخشان آبادان منصوب می شود در حالی که در اواسط سال تحصیلی به سر می بریم.
جالب تر آنکه این مرکز با شهرستان خرمشهر مشترک بوده اما تا کنون مدیریت  آموزش و پرورش خرمشهر در این قضیه ورود نکرده است.

انتصاب جنامی و حمایت مشاور فرماندار از این مهم ، شائبه ی سیاسی بودن ماجرا را در یک مرکز آموزشی به وجود آورده است.

 

 1. معلم گفت:

  من به عنوان یک همکار فرهنگی برای این اتفاق متاسف و نگرانم
  آقای جنامی، من اگر جای شما بودم هیچگاه علیه همکار خودم اینگونه زشت عمل نمیکردم. تا آنجا که همگان میدانند موسوی در این دوسال مدرسه را از ویرانه ای تبدیل کرده به قصری زیبا و دل نشین.
  هم در ساختمان و هم در نتایج علمی
  کوتاه ترین دوران مدیریت در این مدرسه نصیب کسی شد که بیشترین خدمات را ارائه کرد و همه فهمیدند که رمز بقا مدیریت در این سیستم دولتی چیزی نیست جز خیانت و کم کاری و حیف و میل بیت المال
  آری اگر او هم ابلاغ صوری میداد و حق القدم از بیت المال میداد و سفره مدعیان را چرب میکرد اکنون بهترین مدیر از دیدگاه شما بود
  شنیدم که نتایج علمی دانش آموزانش نیز رسیده اند.آفتاب آمد دلیل آفتاب
  المپیاد، لیگ پایا، مسابقات قرآنی و ……….
  آقای جنامی: نه به خاطر فرزندان این دو شهر، نه به خاطر علقه فرهنگی، بلکه به خاطر وجهه خودت که شدیدا وابسته به آنی دست از این مدرسه بردار. تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف

 2. ناشناس گفت:

  تنها این دانش آموزا هستند که ضرر می کنند و بازی چه سیاست کاری مسئولین شده اند ….عجب آموزش و پرورشی عجب .عجب .

 3. ناشناس گفت:

  در … هم بعد از انتخاب مدیر جدید فنی و مهندسی همین اتفاق افتاد و پرسنل اعتراض کردند
  مدیر جدید بدون داشتن سابقه اجرایی قابل توجه و فقط با داشتن رابطه فامیلی و بله قربان گویی همه کارکنان لایق فراری داده و بیشتر در فکر اضافه کار برای خودش و خانمشون هستند
  بعلاوه در دوران قبلی مدیریت همین مدیر پروژه های بسیار زیادی ناتمام موندن که پیمانکاران انها با شکایت به قوه قضاییه همگی مستحق شناخته شدند و حق و حقوق خودشون از س.م.ا گرفتن

 4. ناشناس گفت:

  تقصیر اون مدیر بیسواد و سیاست زده …. وسط سال مجبور بود اینکارو انجام بده ؟مدیری که از خودش مایه نذاره مدیر نیست منکه بچمو نمیذارم تو یک مدرسه ای که مدیرش سیاسیه

 5. ناشناس گفت:

  حالا مدیر عوض شده چه ربطی به بچه های ماداره که اونجا دارن تحصیل میکنن، که دبیرا بخودشون این اجازه رو میدن که سر کلاس حضور پیدا نکنن.الان سه روزه که بچه های ما بخاطر اینکه دبیرا سرکلاس نمیان برمیگردن خونه.واقعا متاسفم برای همچین دبیرهایی و متاسفم برای فرزندم که مجبوره توی این مرکز آموزشی بی نظم تحصیل کنه.