تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۲۹:۲۲
کد مطلب : 49349
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ولیعصر(عج)

اعزام ۶۸هزار دانش آموز خوزستانی به اردوهای راهیان نور کلید خورد

عبدالناصر ندایعلی اظهار داشت:سهم استان خوزستان از اردوهای راهیان نور دانش آموزی ۶۸ هزار نفر است که شامل پسران و دختران مقطع دوم متوسطه خواهد بود امروز ناحیه امام علی(ع) اهواز اولین اعزام خود که شامل ۸۰۰ دانش آموز هست را شروع خواهد کرد و مقصدشان شلمچه خواهد بود تاپایان آبان همین روال در اعزام دانش آموزان پسر ادامه دارد و بعد از امتحانات ترم اعزام دانش آموزان دختر آغاز خواهد شد.

 

به گزارش عصر آبادان، عبدالناصر ندایعلی معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان در گفتگو با رهیاب در خصوص اردوهای راهیان نور دانش آموزی اظهار داشت:امروز ۱۵ مهر ۹۳ آغاز راهیان نور دانش آموزی در سال تحصیلی ۹۳-۹۴ است در کشور چیزی در حدود یک میلیون نفر تا پایان سال تحصیلی به این اردوها اعزام می شوند.

وی ادامه داد:سهم استان خوزستان از اردوهای راهیان نور دانش آموزی ۶۸ هزار نفر است که شامل پسران و دختران مقطع دوم متوسطه خواهد بود امروز ناحیه امام علی(ع) اهواز اولین اعزام خود که شامل  ۸۰۰ دانش آموز هست را شروع خواهد کرد و مقصدشان شلمچه خواهد بود  تاپایان آبان همین روال در اعزام دانش آموزان پسر ادامه دارد و بعد از امتحانات ترم اعزام دانش آموزان دختر آغاز خواهد شد.

عبدالناصر ندایعلی تاکید کرد:یادمان های ما آماده پذیرش دانش آموزان هستند و هیچ مشکلی در زیارتگاه های ما وجود ندارد یادمان شهدای اروندکنار  ،شلمچه،دهلاویه،هویزه و فتح المبین و … برای اردوهای راهیان نور دانش آموزی آماده شده اند.

وی افزود:اسکان دانش آموزان اهوازی در پادگان شهید محلاتی اهواز است این پادگان آمادگی کامل را دارد و هماهنگی های لازم  صورت گرفته است ما هرشب در این پادگان یک نمایش رزمی برای دانش آموزان استان خوزستان و خراسان رضوی برگزار خواهیم کرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان تصریح کرد:خودروهایی که برای این اردوها در نظر گرفته شده است خودروهای ایمن و مطمئنی هستند و استانداردهای لازم را دارند هماهنگی های لازم با راهور استان انجام داده ایم پلیس راه اتوبوس ها را کنترل می کند و وضعیت ایمنی آنها را بررسی خواهد کرد.

وی در خصوص اردوهای راهیان نور غرب کشور اظهار داشت:سهم استان خوزستان برای اعزام به اردوهای غرب کشور در تابستان تمام شد و ۲۵۰۰نفر را به مناطق جنگی غرب کشور اعزام کردیم اما در بحث اردوهای راهیان نور دانش آموزی یک بخشی را به غرب کشور مثل ایلام، کردستان آذربایجان غربی اختصاص داده اند اما خوزستان در اردوهای دانش آموزی راهیان نور به غرب اعزامی ندارد و دانش آموزان استان به یادمان های موجود در خوزستان  اعزام می شوند ولی استان های دیگر به غرب کشور می توانند بروند.

ندایعلی در پایان تاکید کرد:انتظار ما این است که تمام دانش آموزان مقطع دوم متوسطه از این اردوها استقبال کنند و با شرکت در اردوهای راهیان نور از معنویت این اردوها استفاده کنند خانواده ها مطمئن باشند که فرزندانشان در صحت و سلامت با رعایت تمام استانداردهای لازم به این مناطق اعزام می شوند و بعد از بازگشت از اردوهای راهیان نور که بزرگترین کار فرهنگی کشور است تغییرات مثبتی در فرزندان خود مشاهده خواهند کرد از همه نهادها و مسئولینی که برای برگزاری این اردوها تلاش کردند خصوصا اداره آموزش و پرورش صمیمانه تشکر و قدردانی می کنیم.