تاریخ انتشار خبر: ۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۶:۰۸
کد مطلب : 84196
رئیس شورای شهر آبادان:

اعضای شورای شهر حق دخالت در عزل و نصب مدیران شهرداری آبادان را ندارند

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: برابر قانون، اعضای شورای شهر حق دخالت در عزل و نصب مدیران شهرداری را ندارند.

حمید حنظل عیدانی امروز با تاکید بر ناظر بودن شورا بر حسن انجام و عملکرد شهرداری اظهار کرد: اگر فرد متخصص و متعهدی باشد اعضای می‌توانند به شهردار پیشنهاد دهند اما الزامی برای انجام آن وجود ندارد.

وی اضافه کرد: باید بر اساس واقعیت‌های موجود در شهر پیش برویم، گاهی چیزی را می‌خواهیم تهیه کنیم اما نمی‌توانیم.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان تصریح کرد: شهر فرسوده‌ای همچون آبادان که از زمان بازسازی و اتفاقات پس از آن هنوز نتوانسته بر سر پای خود بایستد چه انتظاری می‌توان از شهردارش داشت.

شیرازی با بیان اینکه هرکس به تنهایی یک توانی دارد، شاید اگر قالیباف شهردار تهران را هم به اینجا بیاوریم کار چندانی نتواند از پیش ببرد، ادامه داد: شهردار آبادان به اندازه توانش برای آبادان وقت گذاشته و کار کرده است اما بهترین‌هایی هم هست و می‌شود بیشتر و بهتر از این کار کرد.

وی گفت: اگر گاهی انتقادی صحبت می‌کنیم به معنای مخالفت با کارکرد شهردار نیست بلکه حرف بر سر آن است که هنوز جای کار بسیاری در شهر هست و باید بیشتر و بهتر از این برنامه ریزی و کار شود.

*خواست همگان رفع نواقص

حنظل عیدانی با تقدیر از کارهای انجام شده، افزود: رفع نواقص خواسته همه مردم است که باید انجام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان بیان کرد: قصد ما اصلاح کارها است و از حقوق شهروندان صحبت می‌کنیم، موضوع انتقاد کردن صرف نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نگاه ما مساعدت به شهروندان است، تصریح کرد: از شهروندان انتظار می‌رود تا علاوه بر حق خود، حقوق دیگر شهروندان را نیز مدنظر قرار دهند و همه چیز را برای خود نخواهند، برخی مواقع به مواردی برخورد می‌کنیم که یک شهروند با زیر پا نهادن حقوق دیگران قصد کسب حق برای خود است و ما نمی‌توانیم از حقوق دیگران بگذریم و تنها به او توجه کنیم.

حنظل عیدانی یادآور شد: برای ایجاد نظم باید به شیوه‌ای عمل کنیم که به نفع همه باشد، شهرداری به تنهایی نمی‌تواند همه کارها را به انجام برساند.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: معتقدم برای سال آینده، نیازی به ایجاد پروژه عمرانی جدید نداریم، باید مباحثی همچون نظافت عمومی و آسفالت به عنوان یک خواسته اولیه مردم در راس امور شهرداری قرار گیرد.

*ضرورت ایجاد مهندسی مالی در شهرداری

وی در ادامه، بر ضرورت مهندسی مالی در شهرداری آبادان تاکید کرد و افزود: در برخی از کارهایی که در شهرداری انجام می‌شود همچون احداث بازار خرما که جزو برنامه‌های امثال شهرداری‌ است نیاز به حضور مستقیم شهرداری نیست، برای اینکار می‌توانیم از توان بخش خصوصی استفاده کرد.

حنظل عیدانی اضافه کرد: به شیوه مهندسی مالی می‌توانیم شهرداری را چابک‌تر کنیم، باید فضای شهری به سمتی برود که تمایل همگان بر انجام بهتر و بیشتر کارها است.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با بیان اینکه ما با هیچکس عداوت و دشمنی نداریم، انتقادات سازنده و در جهت اصلاح امور است، یادآور شد: هیچ یک از انتقادات اعضای شورای شهر، سازماندهی شده نیست و اگر کسی چنین تفکری دارد باید به اشتباهش پی ببرد.

وی در پایان گفت: سعی کنیم تا با انتقاد و تشویق یکدیگر کارها را به شکل بهتری به انجام برسانیم.

مرجع / فـارس