تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۰:۵۱
کد مطلب : 122751

اعلام تاخیر ۶ ساعته پرواز تهران – مشهد/ فرود اضطراری یک هواپیما در اصفهان

پرواز شماره ۴۶۴ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که بنا بود ساعت ۱۰:۵۰ صبح امروز فرودگاه مهرآباد تهران را به مقصد مشهد ترک کند، با تاخیری شش ساعته مواجه شده و مسافران پرواز را سردرگم کرده است.

پرواز شماره ۴۶۴ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که بنا بود ساعت ۱۰:۵۰ صبح امروز فرودگاه مهرآباد تهران را به مقصد مشهد ترک کند، با تاخیری شش ساعته مواجه شده و مسافران پرواز را سردرگم کرده است.

به گزارش ایسنا، مسوولان این شرکت هواپیمایی در شرایطی اعلام کردند این پرواز از ساعت ۱۰:۵۰ صبح تا ۱۶:۳۰ عصر تاخیر خورده است که پیش از این هیچ اطلاعی به مسافران پرواز ارائه نشده و بسیاری از مسافران برای انجام پرواز خود در فرودگاه حضور یافتند.

گفت‌وگوی خبرنگار ایسنا با یکی از مسافران این پرواز نشان می‌دهد که نه تنها هنوز اطلاعات دقیقی درباره علت اصلی این تاخیر منتشر نشده که حتی مسوولان این شرکت در فرودگاه اعلام کردند احتمال آن وجود دارد که پرواز به‌طور کامل کنسل شود.

براساس دستورالعمل ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی برای حفظ حقوق مسافر ایرلاین‌ها باید در تاخیرهای بیشتر از چهار ساعت با اطلاع‌رسانی قبلی به مسافر شرایط را برای رفاه و اسکان آنها فراهم کند.

با این وجود به نظر می‌رسد در پرواز صبح امروز اطلاع‌رسانی خاصی به مسافران صورت نگرفته و برنامه دقیق پرواز جایگزین نیز مشخص نشده است. پیگیری ایسنا از ایرلاین مربوطه برای توضیح درباره دلایل این تاخیر ادامه دارد.

فرود اضطراری هواپیمای بوشهر- تهران در اصفهان

همچنین تسنیم نوشت: در حالی قرار بود پرواز شماره ۴۶۴ ایران‌ایر ساعت ۱۰:۵۰ دقیقه امروز انجام شود که این پرواز قرار است با حدود ۶ ساعت تاخیر ۱۶:۳۰ دقیقه فرودگاه مهرآباد را به مقصد فرودگاه هاشمی نژاد ترک کند.

یکی از مسافران این پرواز به تسنیم، گفت: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پیش از انجام پرواز از طریق پیامک به اطلاع مسافران رساند که پرواز تهران-مشهد با یک ساعت تاخیر انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در حالی مسافران از این میزان تاخیر (یک ساعت) به نوعی خوشحال بودند و در انتظار انجام پرواز بودند که اعلام شد به دلیل نقص فنی هواپیما پرواز با ۶ ساعت تاخیر انجام می‌شود.

وی یادآور شد: طبق اعلام مسئولان مربوطه ایران‌ایر در فرودگاه مهرآباد، نقص فنی هواپیمای بوشهر- تهران باعث بروز این تاخیر شده است.

به گفته این مسافر، هواپیمای حامل مسافران بوشهر-تهران به دلیل همین نقص فنی در فرودگاه اصفهان فرود اضطراری داشته است.

وی همچنین از بی توجهی مسئولان ایران‌ایر در فرودگاه‌ اما نسبت به پاسخگویی به مسافران انتقاد کرد.