تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۰:۵۸:۰۱
کد مطلب : 29254

اعلام زمان انتشار نتایج اولیه دستیاری

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دستیاری پزشکی گفت: نتایج اولیه دستیاری پزشکی شامل کارنامه حاوی نمره خام، رتبه و فرم انتخاب رشته اواخر هفته آینده منتشر می شود.

به گزارش عصر آبادان ؛ دکتر سیدامیر محسن ضیایی در گفتگو با مهر افزود: چهل و یکمین آزمون دستیاری تخصصی پزشکی ۱۱ اردیبهشت ماه با حضور ۱۵ هزار و ۴۵۴ داوطلب به طور همزمان در ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی و ۱۹ شهر برگزار شد و داوطلبان فرصت داشتند تا روز دوشنبه اعتراضات خودشان را به مرکز سنجش پزشکی ارسال کنند.

وی افزود: اعتراضات داوطلبان دستیاری پزشکی به دقت بررسی شد و تا پایان هفته آینده کارنامه حاوی نمره خام داوطلب، رتبه آنها و فرم انتخاب منتشر می شود.

ضیایی خاطرنشان کرد: آزمون با دقت بسیار و بدون مشکل برگزار شده است و بر اساس اطلاعاتی که ما از داوطلبان دریافت کرده ایم بیشتر داوطلبان از نحوه آزمون راضی بودند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تغییرات دوره بعدی آزمون دستیاری پزشکی گفت: تعییرات آزمون دستیاری پزشکی در موقع مناسب اطلاع رسانی می شود اما منابع آزمون تغییر خاصی نخواهد داشت.

ضیایی تاکید کرد: از سهم آزمون کتبی در پذیرش نهایی دستیار کاسته می شود و پارامترهایی همچون معدل کل دوره پزشکی عمومی، درصد کمی مصاحبه ساختارمند، ضریب دروس و نمره پیش کارورزی تاثیر گذار خواهد شد که در نهایت بهترین روش را انتخاب می کنیم و به داوطلبان اطلاع می دهیم.

چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیاری تخصصی سال ۱۳۹۳ صبح پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت با شرکت ۱۵ هزار و ۴۵۴ داوطلب برگزار شد. ظرفیت پذیرش آزمون امسال ۲۵۰۰ نفر است.