تاریخ انتشار خبر: ۳ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۹:۲۴:۳۵
کد مطلب : 41141

افتتاح پروژه‌های آبادان با ۲ رویکرد زودبازدهی و محرومیت‌زدایی

فرماندار ویژه آبادان گفت: کار افتتاح پروژه‌های هفته دولت شهرستان با دو رویکرد اساسی بهره‌مندی سریع مردم از این پروژه‌ها و توجه به مناطق محروم و کم برخوردار در حال انجام است.

به گزارش عصر آبادان،عزیزالله شهبازی در حاشیه بهره‌برداری از چند پروژه آموزشی، عمرانی و خدماتی اروندکنار  در این شهر با تاکید بر اینکه در هفته دولت امسال، خبری از پروژه‌های نمادین نیست، اظهار کرد: همانگونه که پیشتر هم گفته‌ایم پروژه‌هایی مجوز بهره برداری می‌گیرند که مردم به طور سریع از مزایای آب بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه برای این منظور پروژه باید به تائید معاونت فنی و عمرانی فرمانداری رسیده باشد افزود: موضوع توجه به مناطق محروم و کم برخوردار از دیگر رویکردهای ما در بحث افتتاح پروژه‌های هفته دولت به شمار می‌رود.

فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد: در سرکشی‌ها و بازدیدهای میدانی که به طور مرتب از پروژه‌های اعلام شده از سوی ارگان‌های مختلف صورت گرفته آن دسته از پروژه‌هایی که با معیارها و شرایط اعلام شده به ارگان‌ها تطابق داشته باشند قابلیت بهره‌برداری خواهند داشت.

*لزوم جذب نیروهای بومی در ارگان‌های شهری/ خرید اقلام مورد نیاز اداره‌ها از واحدهای تولیدی درون استانی

شهبازی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم بکارگیری نیروهای بومی در زمینه استخدام توسط شرکت‌ها، نهادها و ارگان‌های شهری گفت: این مسئله از سوی استاندار خوزستان در قالب بخشنامه به تمام بخش‌های مختلف شهری اعم از اداره‌ها، سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های خدماتی ارائه شده است و آنها موظف هستند تا در این زمینه اقدام کنند.

معاون استاندار ادامه داد: همانطور که پیشتر هم گفته‌ایم رسانه‌ها اعم از صدا و سیما و خبرگزاری‌ها و مطبوعات در صورت مشاهده بکارگیری نیروهای غیر بومی در بخش‌های یاد شده مراتب را به فرمانداری آبادان برای پیگیری و اقدام اطلاع دهند.

وی همچنین بر لزوم خرید اقلام مورد نیاز شرکت‌ها و اداره‌های شهری از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی موجود در سطح استان خوزستان بر اساس تاکیدات استاندار خوزستان اشاره کرد.

به گفته شهبازی، موارد اشاره و مورد تاکید استاندار خوزستان به عنوان نقشه راه در دستور کار برنامه‌های فرمانداری قرار دارد و به دنبال اجرای صحیح و مناسب آنها هستیم.
منبع:فارس

 1. احمد می‌گه:

  خرید اقلام مورد نیاز شرکتها از واحدهای تولیدی استان چه فایده ای برای آبادانیها داره آیا این کارخانه از نیروی انسانی آبادانی استفاده می کنند؟ چرا در زمینه ایجاد اشتغال و تولید در شهر اقدامی صورت نمی گیرد؟
  افرادی داریم که در زمینه ساختمانی از جمله کارگری بنایی و کاشی کاری و غیره بصورت شغل آزاد فعالیت می کنند ولی دیده شده که پیمانکاران و مردم کارهای خود را به افراد غیر بومی می سپارند چرا در این زمینه فرهنگ سازی نمی شود
  یکی از وظایف رسانه ها فرهنگ سازی هست در این زمینه در آبادان تا چه حد موفق بودند؟
  دانشگاه و دانشجویان به وظایف خود عمل کرد ه اند؟
  همین اعلام شدن آبادان بعنوان منطقه آزاد و تاخیر آن تا ۵ سال دیگر, تاثیرات آن بر شهر و شهروندان چیست؟ فایدش بیشتره یا ضررش و حالا که قراره ۵ سال دیگر عملی بشه برای فراهم کردن شرایط مناسب چکار باید کرد؟
  اگر قرار باشه ۵ سال دیگه با الان هیچ فرقی نکنه پس به تاخیر انداختنش بیهوده است با این همه اساتید و دانشجویان بارشته حسابداری و اقتصاد چرا کار گروه اقتصادی نداریم تا در زمینه اقتصاد شهر تحقیق و فعالیت کنه
  که مرتبط با حزب خاصی نباشه و با بی طرفی در جهت بهبود اقتصاد شهر عمل کنه همانطور در زمان اعلام آبادان بعنوان منطقه آزاد, طرفداران نماینده ها مخالف و مسئولین منطقه آزاد موافق این برنامه بودن که هر کدام بیشتر به فکر منافعشان بودند