تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آذر, ۱۳۹۵ | ۲۱:۰۳:۱۵
کد مطلب : 128066

افشای یک راز قدیمی درباره ستاره های استقلال +سند

۳ ستاره استقلال در سال های دور می توانستند لژیونر شوند اما این فرصت از آنها گرفته شد.

، شاید راهیابی به لیگ های اروپایی برای بازیکنان فعلی استقلال شبیه یک رویا باشد و آنها در پی این هستند که به این رویا دست پیدا کنند. با این حال نسل ۲ دهه قبل این تیم نفراتی را در ترکیب خود می دید که به تیم های اروپایی ترانفسر شدند و بعضا نیز موفق بوده اند.

ماجرای ۱۶ سال قبل

۱۶ سال قبل در چنین روزهایی یک باشگاه یونانی با ارسال دعوت نامه ای به باشگاه استقلال خواستار جذب ۳ بازیکن این تیم شد. پیش از آن علیرضا منصوریان از استقلال به تیم اسکودای یونان رفته بود و بعد از آن هم  راهی لیگ آلمان شد. سرمربی فعلی استقلال اما سرنوشتی داشت که چند هم تیمی او بعدا نتوانستند به آن دست پیدا کنند.

علی لطیفی، محمد نوازی و فرهاد مجیدی ۳ بازیکنی بودند که از باشگاه پانیونیوس یونان پیشنهاد داشتند و به دلیل مخالفت باشگاه نتوانستند به رویای اروپایی خود برسند.

باشگاه فعلی انصاری فرد و شجاعی

پانیونیوس که ۱۶ سال قبل پیشنهادی را به ۳ بازیکن استقلال ارائه کرده بود، هم اکنون نیز ۲ بازیکن ایرانی را در اختیار خود دارد. به نظر می رسد این باشگاه علاقه زیادی به بازیکنان ایرانی داشته و همچنان نیز از میزان این علاقه کم نشده است. البته در آن مقطع علیرضا منصوریان با حضور در لیگ یونان باعث شده بود تا نام بازیکنان ایرانی بر سر زبان ها بیفتد.

 افشای یک راز قدیمی درباره ستاره های استقلال +سند
روح نوازی هم باخبر نبود!

این پیشنهاد مربوط به سال ۲۰۰۰ می شود، بعد از آن هم محمد نوازی، علی لطیفی و فرهاد مجیدی که در آن مقطع در ابتدای راه خود بودند، نتوانستند به باشگاههای بزرگ اروپایی راه پیدا کنند. امید مظلومی که امضای او نیز زیر نامه رسمی باشگاه پانیونیوس دیده می شود، رابط بین ۲ باشگاه بود و استقلالی ها را از پیشنهاد این باشگاه یونانی باخبر کرد.

او در این باره می گوید: «این پیشنهاد در آن زمان از طریق من به باشگاه استقلال منتقل شد و ۳ بازیکن یعنی لطیفی، مجیدی و نوازی می توانستند به لیگ یونان بروند اما مسئولان باشگاه استقلال با این پیشنهاد مخالفت کردند.
به هر حال تیم استقلال نیز در شرایط حساسی بود و آنها چنین تصمیمی گرفتند. جالب است بدانید که من چندی بعد که با نوازی صحبت می کردم، او اصلا از این قضیه خبردار نبود. در واقع فکر می کنم باشگاه استقلال اصلا به بازیکنان این موضوع را انتقال نداده بود.»

فرصتی که از دست رفت

به نظر می رسد در صورت موافقت علی فتح الله زاده و کامران منزوی مدیران وقت استقلال این ۳ بازیکن می توانستند مسیر جدیدی را در فوتبال خود طی کنند. با این حال این اتفاق رخ نداد و حالا آنها هر کدام در گوشه ای از ایران و جهان به کار خود برای شروع فعالیت مربیگری حرفه ای ادامه می دهند.

تصاویر ۲ نامه ارسالی از سوی باشگاه پانیونیوس یونان را در ادامه می بینید:

افشای یک راز قدیمی درباره ستاره های استقلال +سند
افشای یک راز قدیمی درباره ستاره های استقلال +سند
منبع: کاپ