تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , تیر, ۱۳۹۳ | ۲۳:۲۴:۴۱
کد مطلب : 35481
وقتی به بهانه اقتصاد ، فرهنگ هضم می شود!

افطار اقتصادی سیمای مرکز آبادان و چند نکته تامل برانگیز …/اصرارهای التماس گونه و مشمئزکننده مجری آبادانی به جوان تهرانی !

عصر آبادان: برنامه امسال افطار سیمای مرکز آبادان در نوع خود جالب توجه بود.

abadan-sima

به گزارش عصر آبادان ، برنامه های تلویزیونی کشور در روزهای ماه مبارک رمضان از همیشه متنوع تر می شوند و مردم از ماه رمضان خاطرات خوبی از سریال ها و برنامه هایی که در آن پخش می شود دارند.

به ویژه برنامه های با سبک میهمان-گفت وگو که اخیراً طرفداران پرشماری در سطح کشور پیدا کرده ، از رویه های حاکم بر سازمان صدا وسیما برای جذب آرای مخاطبان و بینندگان به شمار می روند.

از این نمونه می توان به برنامه ماه عسل با اجرای قوی احسان علیخانی اشاره کرد که به شدت مورد استقبال عموم قرار گرفت و اینک برای سومین سال متمادی به روی آنتن می رود.به نظر می رسد این مهم نتیجه شناخت دقیق از ذائقه مخاطبان و بهره گیری از ابزار رسانه برای جلب نظر بینندگان است.

با این وجود که رسانه ها در حال تلاش برای ربودن گوی سبقت از یکدیگر هستند تا رسالت خود را به بهترین وجه عملی کنند ، سیمای مرکز آبادان انگار شرایط دیگری را می پسندد و به دور از مخاطب شناسی و توجه به خواست و نظر بینندگان خود ، در برنامه های افطار امسال، از میهمانانی دعوت می کند که حضورشان چندان موضوعیتی با این روزها و شب ها ندارد.

مدیران سازمان منطقه آزاد اروند از ریز تا درشت ، در بهترین ساعات شبکه محلی سیما ، در این رسانه حاضر می شوند و به سوالات مجری برنامه پاسخ می دهند.

از اجرای تصنعی و خالی از جذبه ی مجری این برنامه طی چند روز  و اصرارهای التماس گونه ی امروزش به جوان تهرانی (نشان) برای بها دادن به هنرمندان بومی که مشمئزکننده شده بود می گذریم اما باید واقعیت دیگری را مورد بررسی قرار داد و از عوامل سیمای آبادان پرسید که حضور مدیران سازمان منطقه آزاد اروند طی این چند شب و روز در لحظات دلنشین افطار چه توجیهی دارد؟

موضوع حضور این مدیران از این حیث جای تامل دارد که تشکیل سازمان منطقه آزاد اروند تاکنون تاثیرمثبت چندانی بر زندگی ساکنان آبادان و خرمشهر نداشته و حتی در برخی از حوزه ها مردم آن را با دشواری های پیچیده ای مواجه کرده است.به همین جهت رویت این چهره های محترم از قاب تصویر سیمای آبادان ، فعلاً برای مردم خوشایند نخواهد بود مگر اینکه به قول بهروز جان ! برنامه ها ی شان تا پایان امسال و سال آینده به بار بنشیند!

البته این مطلب بدین معنا نیست که بخواهیم زحمات پرسنل و مدیران سیمای مرکز آبادان به خصوص طی چند ماه اخیر را نادیده بگیریم و باید بخاطر تلاش های شان به آنها خداقوت نیز گفت اما  سیمای مرکز آبادان نیز حتماً این نقد را خواهد پذیرفت که مانند سایر شبکه های تلویزیونی ، باید گل سرسبد برنامه های خود را در لحظات افطار به معرض تماشا می گذاشت .

این نکته را هم اضافه کنیم که به هیچ وجه قصد مقایسه میان یک شبکه سراسری با محلی  را نداریم اما واضح است که مردم کانال های مختلف وطنی را می بینند و وقتی به برنامه های با سطح کیفی بالا علاقمند می شوند ، طبیعی است که سطح انتظار آنها نسبت به برنامه های مشابه آن بیشتر می شود و ممکن است ناخودآگاه از تماشای برنامه های کم وزن و اثر ، صرف نظر کنند.

 

 

 1. vay گفت:

  فرزندان رانت ؟ میشه یکی اینو تعریف کنه؟

 2. عبدالله گفت:

  تو رو خدا کمی اطلاعات خودتون رو بالا ببرین تا نکنه در ماه رمضان گناهی مرتکب شوید. خانواده نشان از معتمدین شهر بودن و خانه پدری شان در بازار فیه بود. من جای شما بودم اگر واقعا اهل رسانه بودم از ایشان حلالیت می گرفتم.

 3. محمدرضا گفت:

  منهم موافق این هستم که باید به هنرمندان بومی بها داده شود ولی خداییش خیلی ضایع التماس میکرد.البته همه مجریان از این گاف ها میدهند . در برنامه ماه عسل دیروز مجری وقتی که کاپیتان کشتی اظهار نمود که رییس دزدان دریایی با وی به انگلیسی صحبت نموده هم ذوق زده شد و هم با تعجب میگفت که رییس دزدها انگلیسی بلد بوده و ما در کشورمان معنای چند کلمه انگلیسی را نمی فهمیم . و نمیدانسنت که در سومالی زبان رایج دوم انها انگلیسی است .

 4. آباداني گفت:

  ای بابا… همه دنبال کاسه آش خودشون هستند و هر کسی دوست داره با هر قیمتی که شده کاسشو داغتر و پرتر کنه… یاالله. یا رسول الله

 5. شعبون برادر رمضون گفت:

  در دو برنامه که میهمان برنامه اقایان نعمت زاده و کعبی بودند درست ۱۰ دقیقه قبل از اذان مغرب موسیقی بند که انگار وقت دیگری وجود ندارد و حتما باید در این زمان معنوی این کار صورت گیرد.ضمنا مرکز ابادان ظاهرا به دلیل مشکلات مالی مجبور به استفاده از اسپانسر گردیده و لذا باید هر طور اسپانسر و منطقه ازاد میخواهد …

 6. ناشناس گفت:

  سلام…این انتقاد به صدا وسیما وارد هست وما انصافا خیلی ناراحتیم ولی بنده خدا اقای کردستانی بی گناهه
  انصافا هم خوب مجریگری میکنه بهتر از مجریهای قبل معماری وحتی ملاسعیددریس

 7. جاسم گفت:

  بهروز نشان یک جوان آبادانیه ولی لهجه نداره. ای کاش سطح اطلاعاتتون بالا ببرید و بعد بیاین موضوع مدنظرتون اطلاع رسانی کنید.

 8. ........ گفت:

  برنامه زنده

 9. ........ گفت:

  اقای مجری تو برا باز شدن صدات وتسلط بر کار برنبمه زنده با ۲سال دوره نان خشکی ببینی……

 10. سحر گفت:

  واقعا واسه صدا و سیما متاسفم. تمام مدیرهای منطقه آزاد و آوردید و یک هفته از برنامه هاتون و به وسیله مصاحبه با اینها دارید پر میکنید؟ چقد ….از منطقه ؟؟؟؟

 11. عصبانی گفت:

  بابا دم افطار و اذان دو تا برنامه آموزنده اخلاقی و درست و حسابی پخش کنید آخه این برنامه های کلیشه ای چیه ؟ اه اه اه.

 12. بیننده تلویزیون گفت:

  آخه منطقه آزاد چه گلی به سر مردم مظلوم شهر زده که شما هم واسش برنامه سفارشی و تبلیغاتی تهیه میکنید.

 13. بی بند و بار گفت:

  جهت اطلاع آقای مجری؛ آیا خبر دارید اهالی هنر از آقای نشان مدیر فرهنگی منطقه چه شکایتی ارایه کردن به منطقه آزاد . ؟؟؟؟؟؟

 14. تپل گفت:

  آقای مجری عزیز لطفا سفارشی برنامه تهیه نکنید. اهالی فرهنگ و هنر از شما انتظار بیشتری دارن.

 15. بیننده گفت:

  آقای مجری عزیز؛ فکر کنم اطلاعاتت کمه. صرف متولد شدن در آبادان و خرمشهر و بزرگ شدن در تهران و اهواز و زندگی در تهران به نظرتون بهش میشه گفت مدیر آبادانی؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

 16. جوابگو گفت:

  آقای کردستانی عزیز؛ وقتی آقای نشان در مورد آبادان گفت که میخوان قطب سینمای دفاع مقدس بکنن، چرا در جواب بهش نگفتی که تقدر از ناصر تقوایی و هزینه های صد میلیونی حمایت از سینمای دفاع مقدس نیست. چرا وقتی بهش گفتی ۱۰ دقیقه وقت داری تا برنامه هاتو بگی ، اون هم چون برنامه درست و حسابی نداشت به بهانه کمبود وقت کلی حرف زد، شما به قول خودتون از اهالی هنر و فرهنگ هستید و می بایست حق مطلب و ادا میکردید اما ادا نکردید آنطور که باید و شاید…..

  • امین کردستانی گفت:

   از همه شما که به این برنامه توجه دارید سپاسگذارم.اولاً از همه شما صاحبنظران میخوام که انتقاد کنین و توهین نکنن.فرهنگ انتقاد در جامعه ما فرهنگ خیلی خوبی نیست.من همیشه از انتقاد هایی که نسبت به خودم میشه تشکر کردم.من در متن شما با دو کلمه التماس مشمئز کننده مشکل دارم و نسبت به موارد دیگه هیچ نظری ندارم چون من تنها مجری هستم و این من نیستم که مهمانها رو انتخاب میکنم.در ضمن دوستانی که با شخص من مشکل دارن اینو بگم که من فقط ده روز ابتدائی رو خدمتگذارم و تا امشب فقط بنده رو تحمل بفرمائید.بازهم میگم که من در زندگی به هیچکس التماس نکردم وبرای همینه که هیچ چی درزندگیم ندارم.حتی یک قطعه زمین ۱۰متری.به همه آبادانیها وخرمشهریها ارادت دارم چون در این منطقه ازدواج کردم و دارم زندگی میکنم.نکته دوم اینه که خواهش میکنم به عملکردها انتقاد کنین و شخصیت یک انسان رو به راحتی زیر سوال نبرین.در دین مبین اسلام هیچ چیز به اندازه آبروی یک انسان ارزش نداره.تمام پیامهای شما رو میخونم وسعی میکنم اگر در برنامه ای به عنوان مجری حاضر شدم تمام نکاتی رو که مطرح می کنید مد نظر قرار بدم.در آخر اینکه من از بکار بردن واژه التماس مشمئز کننده خیلی ناراحتم و حتی لحطه ای این دوواژه رو نمیتونم فراموش کنم.فقط خداوند بزرگ از نیت انسانها با خبره.اگه من هدفم این بوده از خدا میخوام منو ببخشه و اگه نیتم این نبوده ((که واقعاً نبوده)) از خدا میخوام شمارو ببخشه.ومن الله التوفیق

 17. امین کردستانی گفت:

  ای کاش کمی بیشتر در خصوص این صحبتها تأمل میکردید و سپس توهین میکردید.مبحث اصلی اینجانب در مصاحبه با مدیرهنری و فرهنگی آبادانی (ونه تهرانی)منطقه آزاد استفاده از توانمندیهای هنری وفرهنگی شهرهای آبادان وخرمشهر و جلوگیری از هجرت هنرمندان این شهر به شهرهای بزرگ کشور است.هیچ التماس مشمئز کننده ای در کار نبوده.فقط پیشنهادی مطرح شد تا در آینده نگاهی پررنگتر به هنرمندان آبادانی وخرمشهری که بسیار توانمند هستند شود.همین.

 18. محمد حسین گفت:

  چشم ندارین ببینین ۱ جوون موفقه؟

 19. شادی گفت:

  نقد زیبا و بجایی بود.البته این کارها زیر سر منطقه آزاد دیگه

 20. بهروزی گفت:

  همانطور که گفتید صدا و سیما مرکز آبادان زحمات زیادی میکشد اما به قول شما نباید این ایام و این اوقات از ماه مبارک رمضان را به کارهای سفارشی و تشریفاتی منطقه آزاد اختصاص دهد که هیچ سودی هم برای مردم ندارد