تاریخ انتشار خبر: ۸ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۷:۰۴
کد مطلب : 92401

انتشار آلبوم لیان با چاشنی رقص/ تصویر

آلبوم “لیان” که اخیرا خبر اخذ مجوز انتشارش رسانه ای شده است شامل کنسرت های این گروه است که آنگونه که خود اعلام کرده و در تیزر تبلیغاتی این آلبوم مشهود است اسما همراه با حرکات آیینی است که نام دقیق ترش رقص محلی است.

به نقل از شهدای ایرانیان، سال ها پیش برای دعوت مردم به کنسرت ها و برنامه های فرهنگی بر ارزشی بودن و اسلامی بودن آنها تاکید می شد و تبلیغاتشان به همان سمت و سوی ارزشی پیش می رفت. حالا عده ای تلاش دارند تا با تبلیغ ضد ارزش ها مردم را جذب برنامه های خود کنند.

حالا کنسرت هایی با مجوز رسمی در سالن های اصلی شهر برگزار می شود که رقص های مثلاً محلی خمیر مایه اصلی کنسرت است و بدون آن کنسرت جذابیتی برای مخاطبان خاصش ندارد و پس از آن نیز انتشار آلبوم تصویری یا همان “شو” به صورت سی دی های خانگی با مجوز رسمی در دسترس خانواده ها قرار می گیرد که مشخص نیست هر کدام تا چه اندازه به فضای تربیتی و ارزشی فرزندان خانه کمک خواهد کرد!

بنا بر این گزارش آلبوم “لیان” که اخیرا خبر اخذ مجوز انتشارش رسانه ای شده است شامل کنسرت های این گروه  است که آنگونه که خود اعلام کرده و در تیزر تبلیغاتی این آلبوم مشهود است اسما همراه با حرکات آیینی است که نام دقیق ترش رقص محلی است.

این گروه متعلق به جنوب کشور بوده و حرکاتش نیز متعلق به همان خطه است و بعد از گذشت مدت زمانی بسیار طولانی توانسته است مجوز رسمی وزارت ارشاد را برای پخش آلبوم تصویری اش اخذ کند.

حال موضوعی که مطرح می شود این است که اولا آنگونه که از تیزر این آلبوم مشخص بوده و این رسانه جهت عدم اشاعه آن از پخش تیزر معذور است جایگاه موسیقی اصیل جنوبی کشور با برخی حرکات بیهوده و بی معنا خدشه دار می شود نه تنها مروج فرهنگ ایرانی و اسلامی نیست بلکه می تواند ضد ارزش باشد و در ثانی باب شدن پخش رقص های ظاهراً محلی در خلال کنسرت ها چه معنا و الزامی بوده است که به بهانه ایجاد جذابیت و جذب مخاطب اینگونه ارزش های اسلامی  زیر پا گذاشته می شود.