تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۰۰:۱۲:۲۰
کد مطلب : 72671
گزارشی از هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر اهواز:

انتقاد عضو شورا از صدا و سیمای مرکز استان / منع بکارگیری سلاخ​های کشتارگاه صنعتی اهواز

هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر اهواز با حضور معاون شهردار ، اعضای شورای شهر ، جمعی از کسبه اهوازی و اصحاب رسانه برگزار شد.

 

 

 

به گزارش  عصر آبادان  به نقل ازاهواز نوین:هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر اهواز با حضور معاون شهردار ، اعضای شورای شهر ، جمعی از کسبه اهوازی و اصحاب رسانه برگزار شد.

*در این جلسه شورا حجت مظفری و رامی علاسوند غائب بودند.

*آذر زمان پور و شیخ کاظم سواری دو ناطق امروز جلسه شورا بودند که عمده مطالب مطرح شده از سوی آنان در خصوص رسیدگی به وضعیت مردم خوزستان در شرایط وقوع پدیده گرد و غبار بود.

*آذر زمان پور در بخشی از نطق پیش از دستور خود گفت: در برنامه​ای که از سیمای خوزستان پخش می​شود، در یکی از قسمت​ها یکی از معاونان ۱۰ بار از کلمه (شهردار محبوب) استفاده کرد، این محبوبیت شهردار را معاون حقوق​بگیر شهرداری باید تشخیص بدهد یا شهروندان؟

وی افزود : صدا و سیما به جای اینکه به طور کارشناسی معضلات را مورد بررسی کند، جایگاه و تربیونی برای تبلیغات شهردار اهواز شده است، آیا بهتر نبود این پول که کم هم نیست صرف خرید ماسک و شیر برای مردم برای شرایط گردوخاک می​شد؟

*پس از پایان نطق دو عضو شورای شهر، اعتراض فرمانداری مبنی بر مغایرت تعدادی از مصوبات شورا با قانون مطرح شد که به دلیل اینکه این اعتراض ، ۱۵ دقیقه قبل از شروع جلسه به دست شورا رسید، به آن رسیدگی نشد و به هفته آینده موکول شد.

* پس از آن هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر وارد دستور کار جلسه خود شد.

*لایحه اول : مناقصه تامین نیروهای حراست شهرداری : این لایحه مربوط به ۲۴۶ نفر از کارکنان شهرداری در حراست است که بر اساس قانون هر سال یکبار آگهی مناقصه داده و کار به پیمانکار واگذار می​شود.

*در تاریخ ۳۱ شهریور ۹۳ با اتمام قرارداد پیمانکار این تعداد افراد تاکنون حقوقی دریافت نکرده​اند لذا بر اساس قانون آگهی مناقصه داده می​شود اما مبلغی که پیمانکار پیشنهاد داد، بیش از حد اختیارات شهرداری بوده که برای تصویب باید وارد شورا می​شد.

*لایحه مذکور پس از طرح نظرات موافق و مخالف با حداکثر آرای اعضای شورای شهر موافقت شد.

*لایحه دوم: مصوبات شورای نامگذاری معابر و میادین شهر اهواز نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد اصلاحاتی در برخی نام​های معابر و خیابان​ها صورت بگیرد.

*لایحه سوم : مساعدت به تکمیل بارگاه علی​بن​مهزیار اهوازی به مبلغ دو میلیارد تومان از محل اعتبارات شهرداری مورد بررسی قرار گرفت،پس از بررسی طولانی این موضوع به ارسال این نامه به کمیسیون تلفیق (کمیسیون فرهنگی و کمیسیون برنامه​ریزی و بودجه) رأی داده شد.

*لایحه چهارم : درخواست فرمانده انتظامی شهرستان اهواز:  این لایحه پیرامون درخواست فرمانده نیروی انظامی جهت دریافت یک باب خانه مسکونی برای استقرار کلانتری در منطقه کیانشهر تا آماده شدن محل این کلانتری مورد بررسی قرار گرفت، این موضوع پس از طرح نظرات مخالف و موافق با شرط در اختیار گذاشتن و رهن خانه مسکونی به مبلغ ۵۰ میلیون تومان به مدت دو سال مصوب گردید .

*در پایان جلسه یک طرح دو فوریتی منع بکارگیری سلاخ​های کشتارگاه صنعتی اهواز که به امضای ۱۴ نفر از اعضا رسیده بود در صحن علنی شورا مطرح شد،این طرح در صحن علنی شورا مورد بررسی قرار گرفت و از سوی اعضای شورای شهر رای موافق دریافت کرد.

*در این جلسه تعدادی از کسبه خیابان سلمان فارسی و نظامی بار دیگر در صحن علنی شورا حضور یافته و  رئیس اتحادیه پوشاک به نمایندگی از این افراد در خصوص وجود دستفروشان در خیابان سلمان فارسی گفت: منظور ما ساماندهی دستفروشان است و نه جمع​آوری آنها. چرا که این افراد نیز از این طریق امررار معاش می​کنند. اما باید توجه داشت که کسبه ما واقعا کاسبی نمی​کنند،البته نباید از اتفاقاتی چون چاقوکشی و قداره​کشی در این نقطه غافل شد.

*سعادت ​نیا، رییس شورای شهر اهواز در این باره گفت: بعد از ۲۲ بهمن​ماه قطعا با حضور مسئولان شهر و شهرداری به این موضوع رسیدگی و تصمیمات لازم در این زمینه گرفته خواهد شد.