تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۳:۵۸
کد مطلب : 121941

انیمیشنی که ۱۶ سال پیش ریاست جمهوری هیلاری کلینتون را اعلام کرد + عکس و فیلم

از مشخصه‌های این انیمیشن، اشاره لیزا سیمپسون به این است که او اولین رییس جمهور زن آمریکاست. در حقیقت از ۱۶سال پیش شکل‌گیری دو قطبی انتخاباتی هیلاری کلینتون و ترامپ پیش‌بینی شده بود.

 آمریکایی‌ها ۱۶ سال پیش در ۱۹ مارس ۲۰۰۰، در انیمیشنی موسوم به «خانواده سیمپسون»، از زبان پرزیدنت «لیزا سیمپسون» که یک زن و استعاره از هیلاری کلینتون است، رییس جمهور سابق به نام پرزیدنت ترامپ را معرفی می‌کنند که از نظر لیزا (هیلاری)، عامل بدبختی اقتصادی آمریکا بوده و چیزی جز بحران کسری بودجه برای دولت او به جا نگذاشته است.

۰۰:۰۰ ۰۱:۰۷
 از مشخصه‌های این انیمیشن، اشاره لیزا سیمپسون به این است که او اولین رییس جمهور زن آمریکاست و وقتی حضار در سالن خواستار طرح سوال از لیزا (هیلاری) می‌شوند، از بین تمام حضار که غالبا مرد هستند، وی فقط یک زن برای طرح سوال انتخاب می‌کند (اشاره به تمرکز فعلی هیلاری بر حقوق زنان و ایجاد کارناوال فمینیستی کنونی جهت جذب زنان آمریکایی علیه ترامپ).
انیمیشنی که 16 سال پیش، ریاست جمهوری هیلاری را اعلام کرد + فیلم
لیزا رسما اعلام می‌کند که اولین رئیس جمهور زن ایالات متحده آمریکاست
دیگر نکته حائز اهمیت این انیمیشن که جهت دستکاری ابعاد ذهنی امنیت در مردم آمریکا ساخته شده و کاربرد آن، امروز مفهوم می‌یابد، مربوط به گفتگوی لیزا با معاونین و مشاورین خود است: «همانطور که می‌دانید پرزیدنت ترامپ چیزی به جز کسری بودجه برای ما به یادگار نگذاشته است».
 انیمیشنی که 16 سال پیش، ریاست جمهوری هیلاری را اعلام کرد + فیلم
 آماری که دستیار هیلاری کلینتون از سقوط اقتصادی در دوره ریاست جمهوری ترامپ نشان می‌دهد