تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۰:۰۷:۵۷
کد مطلب : 38259

اهدای عالی ترین مدال عربستان به ˝السیسی˝ +‌ عکس

پادشاه عربستان بالا ترین مدال این کشور را به رئیس جمهور مصر که به این کشور سفر کرده است، اهدا کرد.

 

به گزار ش عصر آبادان ، به نقل از پایگاه خبری البدیل، پادشاه عربستان مدال “ملک عبدالعزیز” را که به بزرگان و رهبران عرب و جهان اختصاص داده شده است بر گردن عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر انداخت.

روند اهدای مدال در زمان پادشاهی “فیصل بن عبدالعزیز آل‌سعود” آغاز شد و مدال “ملک عبدالعزیز” با اهمیت ترین و عالی ترین مدال در میان سایر آن‌ها است.

برخی معتقدند که سیستم اهدای مدال از مزایای مالی سالانه بسیار بزرگی برخوردار است ، این در حالی است که اغلب مردم عربستان زیر خط فقر به سر می‌برند.

این مدال تاکنون به روئسای بدنام جهان همچون صدام حسین رئیس جمهور معدوم عراق، جورج بوش رئیس جمهور سابق آمریکا و فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه اهدا شده است و اهدای آن به سیسی نشان دهنده عمق وابستگی سیاسی مصر به عربستان است .

«سامح شکری» وزیر خارجه مصر در خصوص سفر السیسی به عربستان که طی آن ملک عبدالله مدال “ملک عبدالعزیز” را به رئیس جمهور مصر اهدا کرده است تصریح کرد که این سفر از لحاظ زمانی و محتوا از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بیانگر عمق روابط بین مصر و عربستان و موضع تاریخی است که ملک عبد الله در حمایت از ملت مصر اتخاذ کرده است، وی همچنین تاکید کرده است که تمایل متقابل بین دو طرف مصری و عربستانی برای تقویت روابط وجود دارد.

«عفیفی عبد الوهاب» سفیر مصر در عربستان شب گذشته اعلام کرده بود که السیسی به محض ورود به ریاض با ملک «عبد الله بن عبد العزیز» پادشاه عربستان سعودی دیدار و پس از آن نیز در ضیافت شامی که به افتخار وی ترتیب داده خواهد شد، شرکت کرده و دوشنبه عربستان را ترک خواهد کرد.