تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۱:۱۳:۵۶
کد مطلب : 117392

اهواز و سریال بـی پایان آب شرب گل آلـود +فیلم

مردم اهواز در حالی روزهای گرم و خاکی تابستان را سپری می کنند که مشکل آب شرب خاکستری رنگ دست از سر آنها بر نمی دارد.

به گزارش رهیاب، مردم اهواز در حالی روزهای گرم و خاکی تابستان را سپری می کنند که مشکل آب شرب خاکستری رنگ دست از سر آنها بر نمی دارد.

این روزها آب آشامیدنی و لوله‌کشی بسیاری از مناطق کلان شهر گل‌آلود ‌است و دیگر استانداردهای لازم را برای آشامیدن ندارد.

ماجرا از این قرار است که وقتی مردم این مناطق لوله آب را باز می‌کنند با آبی گل‌آلود و خاکستری مواجه می‌شوند که نه تنها قابل شرب نیست که قابل مصرف نیست و مردم حتی برای استحمام و وضو گرفتن با مشکل روبرو می شوند.

بر این اساس کاربران شبکه اطلاع رسانی رهیاب مکرر با ارسال پیام از مشکلات خود در این خصوص می گویند و خواستار پیگیر وضعیت آب شرب هستند.

یکی از اهالی شهرک آغاجاری اهواز در این خصوص گفت: چند روز بود که قصد داشتم استحمام کنم ناگهان با آبی خاکستری رنگ و گل آلود که از لوله خارج می‌شد مواجه شدم و حدود پانزده دقیقه منتظر ماندم تا رنگ آب عوض و یا حداقل از رنگ آن کاسته شود.

وی با اشاره به اینکه از شبکه های اجتماعی متوجه شدم در بعضی دیگر مناطق اهواز نیز این مشکل وجود دارد، افزود: ما مشکل گرمای شدید و روزهای خاکی زیادی در طول سال داریم و دیگر مشکل آب گل آلود را نمی توانیم تحمل کنیم.

این شهروند اهوازی تاکید کرد: از مسئولان عاجزانه درخواست دارم تا این مشکل در اهواز برطرف شود چراکه سلامتی مردم در خطر است.

جهت مشاهده فیلم روی متن زیر کلیک کنید…

در این رابطه سعید دشتی زاده معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب اهواز به خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: کدورت آب خروجی از تصفیه خانه هر روز در ۳ نوبت بررسی می‌شود و آب خارج‌شده از تصفیه‌خانه‌های اهواز پس از انجام بررسی‌ها، به دست مصرف کنندگان می‌رسد و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: تمام استانداردهای لازم تولید آب از نظر، کیفی و میکروبی در تصفیه‌خانه‌های اهواز رعایت می‌شود و مستندات آن نیز به صورت کامل وجود دارد و مشکل کدورت آب برخی مناطق اهواز ربطی به تصفیه خانه‌های آب ندارد.

دشتی زاده تصریح کرد: به دلیل تعمیر شبکه‌های در برخی مناطق، گاهی آب دچار کدورت می‌شود که این مشکل نیز زودگذر است و پس از اتمام تعمیرات شبکه، رفع خواهد شد.

وی گفت: اگر همشهریان اهوازی با مشکل کدورت یا گل آلودی آب مواجه شدند، می‌توانند با سامانه ۱۲۲ تماس برقرار کنند تا همکاران این شرکت برای حل این مشکل اقدام کنند.

در هر حال کلانشهر اهواز با مشکلات بسیاری مواجه است اما شاید هیچ کدام از آنها به اندازه آب شرب و هوای سالم با سلامت شهروندان رابطه مستقیمی نداشته باشد و بی توجهی به این مساله باعث ایجاد مشکلاتی فراوان می شود.

انتهای خبر/