تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۵:۳۵
کد مطلب : 49531

اوج عصبانیت اصلاح طلبان از روحانی/تعیین تکلیف برای رئیس جمهور

صادق زیبا کلام امروز در مقاله ای انتقادی از رئیس جمهور،به گونه ای سخن گفته که گویی در حال تعیین تکلیف برای روحانی است.

اوج عصبانیت اصلاح طلبان از روحانی/تعیین تکلیف برای رئیس جمهور

به گزارش  عصر آبادان، پس از آنکه جمعی از اصلاح طلبان در اعتراض به مصاحبه رئیس جمهور با شبکه سی ان ان، وی را مورد تخطئه قرار داده و حتی در هفته نامه صدا وی را “دروغگو” خواندند، این بار صادق زیبا کلام در انتقاد از سخنان روحانی در دانشگاه تهران طی مقاله ای در روزنامه اعتماد نوشت:

“سخنان حسن روحانی در جمع دانشگاهیان دانشگاه تهران که به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید ایراد شد، حاوی مطالب جدید و دربرگیرنده بیانات چندان شجاعانه و مقتدرانه‌یی نبود… از وی انتظار داشتیم در خصوص آزادی اندیشه و ضرورت آن جدی‌تر و صبورانه‌تر صحبت می‌کرد. وی نگفت دانشجویان نباید ستاره‌دار شوند، آزادی انجمن‌ها و تشکل‌های دانشجویی از مسائلی بود که مطرح کرد اما به نوع دیگری. باید می‌گفت در دولت من اجازه نمی‌دهم دانشجویان ستاره‌دار شوند. باید می‌گفت در دولت من اساتید نباید برای گفتن نظر خود مواخذه شوند، بازنشسته شوند، ممنوع‌التدریس شوند. اینها از رییس‌جمهور انتظار می‌رفت.

بیان اینکه حرف مغرضانه و منتقدانه زده نشود مشکلی را حل نمی‌کند. آقای روحانی کلیشه‌هایی از این دست را نباید بیان می‌کرد. اینکه انتقاد سازنده چیست کلیشه‌هایی است که از آن معمولا بهره‌برداری سیاسی می‌شود. او باید قرص و محکم می‌گفت اجازه انتقاد را به دانشگاهیان بدهید وگرنه دانشگاه به قبرستانی تبدیل خواهد شد.”

به نظر میرسد این روزها عصبانیت و سهم خواهی اصلاح طلبان از روحانی به شدت افزایش یافته است.اینکه یک استاد دانشگاه با سابقه تند اصلاح‌طلبی اینگونه بخواهد نطق یک رئیس جمهور را مورد انتقاد قرار دهد و برای وی تعیین تکلیف کند،نشانه اوج عصبانیت وی است.استفاده از عباراتی مثل “چرا نگفتید؟” و استفاده از کلمات الزام آوری مثل “باید” و نباید”،به نوعی دخالت در کار رئیس جمهور و دیکته کردن نظرات شخصی به وی است. ظاهرا اصلاح طلبان توقع دارند رئیس جمهور تابع محض نظرات آنها باشد و مطالبشان را انعکاس دهد.

 

منبع: دانا
انتهای پیام/