تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , آذر, ۱۳۹۳ | ۰۹:۰۵:۳۴
کد مطلب : 56777

اولتیماتوم جدی ناجا به فدراسیون فوتبال!

رویای سرباز فراری‌ها برای بازگشت به لیگ نقش بر آب شد

 با وجود قاطعیت سازمان نظام وظیفه بر اجرای صریح قانون درباره فوتبالیست‌های متخلف برخی افراد در تلاش هستند با رایزنی‌های پشت پرده و لابی‌های غیر قانونی زمینه حضور این بازیکنان را در تیم‌های حاضر در مسابقات فوتبال فراهم کنند تا به این ترتیب زمینه دور زدن قانون را برای متخلفان این پرونده فراهم سازند اما سردار کمالی با هشدار به این افراد تاکید کرد هر کسی بخواهد با روش‌های غیر قانونی زمینه حضور بازیکنان متخلف را فراهم سازد نیز از نظر قانون مجرم است و تحت پیگیرد قرار خواهد گرفت.

در آستانه آغاز مسابقات نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر برخی مدیران نتیجه گرا فوتبال ایران با اقدامات پنهانی در تلاش بودند مجوز بازی فوتبالیست‌های متخلف در پرونده جعل کارت‌های پایان خدمت را به نوعی فراهم کنند تا به این ترتیب این بازیکنان بتوانند بدون مشکل در نیم فصل دوم به میادین فوتبال بازگردند اما این اقدامات واکنش شدید مقامات انتظامی را به دنبال داشت تا جاییکه سردار کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح تاکید اجازه دور زدن قانون به افراد متخلف این پرونده را نخواهیم داد.

موسی کمالی در مورد اینکه گفته می‌شود محرومیت بازیکنان سرباز بخشیده خواهد شد و آن‌ها می‌توانند از نیم فصل دوم بازی کنند گفت:« اصلا چنین بحثی در سازمان نظام وظیفه مطرح نشده است. کسانی که تخلف کرده‌اند باید مجازات خود را ببینند و صحبت‌هایی که مطرح می‌شود شایعه است. ما هم در رسانه‌ها این مطالب را می‌بینیم که اصلا صحت ندارد. بیانیه خود را صادر کرده‌ایم و امکان تخفیف در حکم بازیکنان متخلف وجود ندارد. ما کاری به آینده فوتبالی آن‌ها نداریم ولی کسانی که تخلف کرده‌اند باید جریمه بشوند و این حکم تغییر ناپذیر است.»

او ادامه داد:« ما اگر قصد داشتیم محرومان را ببخشیم که دیگر بعد از پایان هفته پانزدهم لیگ بر‌تر نام آن‌ها را اعلام نمی‌کردیم. مطمئن باشید بازیکنان هم مثل افراد عادی هستند و با آن‌ها مثل سایرین رفتار می‌کنیم. مطمئنا هیچ کدام از مدیران فدراسیون فوتبال هم خبر از بخشش این بازیکنان نمی‌دهند چون آن‌ها هم اعتقاد دارند با افراد متخلف باید برخورد کرد. ما حکم محرومیت آن‌ها را اعمال می‌کنیم تا از این بعد کسی به فکر دور زدن قانون نیفتد.»

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در مورد بازیکنانی که ادعا می‌کنند هیچ تخلفی انجام نداده‌اند و به اشتباه محروم شده‌اند هم گفت:«من نمی‌دانم آن‌ها روی چه حساب این حرف‌ها را می‌زنند و فقط این را می‌گویم که باید بی‌گناهیشان را اثبات کنند. اگر آن‌ها مدارکی دارند که بی‌گناهیشان را ثابت می‌کند، بهتر است آن را به سازمان نظام وظیفه بیاورند تا ما آن را بررسی کنیم.»

در همین حال مهدی تاج رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال از جلسه باشگاه های نظامی با سردار باران چشمه خبر داد و در این خصوص گفت:« جلسه خوبی میان آنها برگزار شده و ضمن تاکید بر اجرای قانون و جلوگیری از بروز تخلف طرفین تاکید کردند که شرایطی ایجاد شود تا فوتبال و تیم‌ها هم از اتفاق پیش آمده خیلی متضرر نشوند.»

به نظر می رسد اندک امید باقیمانده برای تیم‌های نظامی جهت استفاده از بازیکنان متخلف با تاکید مسوولان اجرای از بین رفته و آنها دیگر به هیچ وجه نمی توانند برای استفاده از این بازیکنان برنامه ریزی کنند.

منبع: رجا