تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۳:۲۷
کد مطلب : 49353
عضو شورای شهر اهواز

اگر مصلحت ببینم از شورای شهر استعفا می دهم/سعادت نیا قبل از ارائه طرح دو فوریتی محترمانه کنار برود

علی ناصری گفت:از زمانی که این آقا رئیس شده است پای خود را در شورا نگذاشته ام و اگر به جمع بندی برسم که به مصلحت دین و آخرتم است استعفا می دهم ولی نمی توانم ببینم این اقا روی صندلی ریاست شورا ما و مسئولین شهرداری را نصحیت اخلاقی کند.


 

به گزارش عصر آبادان، علی ناصری عضو شورای اسلامی شهر اهواز در گفتگو با رهیاب در خصوص انتخابات هیات رئیسه شورای شهر اهواز اظهار داشت:رئیس شورا قانونی انتخاب شده است ولی از لحاظ اخلاقی مشروعیت ندارد و شیوه انتخاب وی ناپسند بوده است و با احساسات مردم بازی شده است.

وی افزود:انتظار نمی رفت کسی که تا ساعت ۲ شب سخنرانی غرایی در جمع ما داشت و ۲۰ دقیقه برای ما صحبت کردند آن وقت خودش چنین کاری کند.

علی ناصری گفت:اقای زنگنه گفته بود اگر ۱۱ نفر به من رای نمی دهند من کنار می روم تا یک نفر دیگر از همین جمع رئیس شورا شود در شب آخر خانم صالح پور گفتند که گروه مقابل علیه اقای زنگنه حرفهایی می زنند و می گویند می خواهد شهردار را استیضاح کند آنها به من گفته اند ما به تو رای می دهیم اگر گروه موافق باشد من کاندیدا می شوم اما خود شیخ گفتند ما از اقای زنگنه نباید عدول کنیم ما دنبال سالم سازی در شهرداری و تحقیق و تفحص به معنای واقعی کلمه هستیم حتی به زبان لری گفت “دوستان برید چاییتونه بخرید بخوسید فردا پا صندوقا به اقای زنگنه رای بدید” بعد گفت دستها راسمت آسمان ببرید ما ۵ دقیقه دست هایمان سمت آسمان گرفتیم  تا این عملمان مورد رضایت خدا باشد و برای موفقیت اقای زنگنه دعا کردیم!

وی ادامه داد: برای اینکه او را امتحان کنم گفتم “شیخ اگر می دانید با رئیس شدن اسکندر زنگنه در شورا اختلاف پیش می آید و شما تمایل دارید من شما را مطرح کنم و با دوستان حرف می زنم” این را که گفتم با تعجب ابروها را بالا برد و کف دستانش را به صورت من گذاشت و همینطور که تکان میداد گفت “حاج علی این حرف را جای دیگری نزن این حرف زشت است خلاف مروت و انسانیت است من به برادرم و همشهریم اسکندر نارو بزنم او خیلی لیاقتش بیشتر من است”وقتی کسی این حرفها را می زند بعد شب آخر اینگونه کند ادم چه بگوید؟

عضو شورای شهر اهواز تاکید کرد:دوشب قبل منزل اقای زنگنه جلسه ای بود پشت سر شیخ نماز خواندیم البته من به شیخ خوشبین نبودم چون او با کتانباف هم همین کار را کرد و به سید خلف رای داد گفت شیخ شما چرا؟ جواب داد “ناراحتی ندارد دنیا دنیای دموکراسی است” .

 وی اضافه کرد:یکی از کسانی که به شیخ رای داد تعریف می کند بعد از جلسه شما دیروقت ما سراغ خانم صالح پور رفتیم و به او گفتیم ما به تو رای می دهیم خانم صالح پور یک جواب دندان شکنی میدهد می گوید خجالت بکشید من دختر خان هستم من ریاست شورا را با حیله ونیرنگ نمی خواهم و به گروهم خیانت نمی کنم بعد اینها می روند سراغ شیخ و او می گوید” به دوستانتان سلام برسانید من تا صبح بیدارم منتظر جوابتان هستم!”.

 علی ناصری خاطر نشان ساخت:از زمانی که این آقا رئیس شده است  پای خود را در شورا نگذاشته ام و اگر به جمع بندی برسم که  به مصلحت دین و آخرتم است استعفا می دهم ولی نمی توانم ببینم این اقا روی صندلی ریاست شورا ما و مسئولین شهرداری را نصحیت اخلاقی کند.

وی ادامه داد:بهتر است ایشان خودش محترمانه برود کنار قبل از اینکه ما دنبال طرح دوفوریتی و عزلش باشیم خودش یک بیانیه بدهد بگوید من گمان می کردم اینکار موجب وحدت می شد اما دیدم سبب اختلاف شد برای همین استعفا می دهم.

وی افزود:سوال من از گروه موافق این است وقتی ما در صحن شورا از کاندیداتوری سعادت نیا غافلگیر شدیم و گفتیم حالا که با اقای زنگنه شما مشکل دارید اقای حیدری کاندیدای ماست چون قبلا خود این ها می گفتند ما به حیدری رای می دهیم پس چرا دوباره به سعادت نیا رای دادید؟ ما که اسم زنگنه را از تابلو خط زدیم وحیدری را نوشتیم پس چرا شما به او رای ندادید؟

وی در پایان با هشدار به شهردار اهواز تاکید کرد: اقای شهردار ما تاکی باید به شما تذکر بدهیم که در کار شورا دخالت نکنید تا کی کارت زرد نشان شما بدهیم اقای موسوی اگر از این کارها دست برندارید به جای کارت زرد، کارت قرمز نشانت خواهیم داد.