تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , مهر, ۱۳۹۳ | ۰۸:۴۶:۱۶
کد مطلب : 48195
امام جمعه آبادان :

ایرانیان پیشقراول حمایت از مردم مظلوم غزه هستند/مدعیان بشردوستی برای بازسازی غزه به صحنه بیایند/با ایجاد یک فضای گمراه کننده می گویند کار فرهنگی با علماست

عصر آبادان: حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت:ما انتظاری از سازمان های بین المللی که ارتزاق و حیاتشان از آمریکاست نداریم اما کسانی که شعار بشر دوستی سر می دهند خصوصا از ملت های دنیا انتظار داریم برای کمک به بازسازی غزه به صحنه بیایند.

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب نیوز ، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه آبادان در گفتگو با رهیاب در خصوص ستاد بازسازی غزه و جمع آوری کمک برای مردم مظلوم غزه اظهار داشت::مردم ما همیشه نسبت به کسانی که نیازمند هستند و مورد بی مهری قرار می گیرند احساس وظیفه می کنند ایرانی ها  پیشقراول کمک و حمایت از مستضعفین جهان  به خصوص مردم مظلوم غزه هستند.

وی ادامه داد:ریشه این حمایت مردم به مکتب ما و دستورات دینی برمی گردد منادیان دینی ما هم منش و سیره دستگیری از مظلومین و نیازمندان را داشته اند.

حجت الاسلام ابراهیمی تاکید کرد:بعد از حمله وحشیانه اسرائیلی،غزه آسیب جدی دیده است زیرساخت ها و منابع معیشتی آنها از بین رفته است لذا انتظار داریم مردم عزیزمان که خصلت آنها سخاوت است ان شالله همت کنند و کمک های خود را در جهت بازسازی غزه به بانیان این کار برسانند.

ابراهیمی گفت:ما انتظاری از سازمان های بین المللی که ارتزاق و حیاتشان از آمریکاست نداریم اما کسانی که شعار بشر دوستی سر می دهند خصوصا از ملت های دنیا انتظار داریم برای کمک به بازسازی غزه به صحنه بیایند.

ادامه داد:ملت ها باید با فشار به دولت های خود و سازمان بین المللی فضایی به وجود بیاورند که شرایطی به وجود نیاید که کسی در خانه اش مورد هجوم قرار بگیرد وخانه و زندگی اش را از دست دهد.

امام جمعه آبادان تصریح کرد:برای زنده نگهداشتن یاد شهدای غزه یک رسالت ما داریم یک رسالت خود ساکنین غزه دارد حماسه غزه در جنگ با اسرائیل به پشتوانه حمایت مردم و مسئولین کشور ما بود باید با یادآوری ها و به تصویرکشیدن حماسه و غربت مردم غزه زمینه نفرت بیشتر نسبت به اسرائیل را در دنیا فراهم آورد.

ابراهیمی در خصوص بعضی اظهارات مسئولین فرهنگی کشور اظهار داشت:علما متصدی فرهنگ نیستند و وزارتخانه هایی بنا به نص قانون برای انجام کار فرهنگی تشکیل شده است اما بعضی ها برای اینکه تکلیف را از گردن خود ساقط کنند توپ را در زمین دیگران می اندازند.

امام جمعه آبادان افزود:حکومت دینی همانگونه که در قبال معیشت مردم مسئول است در برابر فرهنگ و دین آنها مسئول است  آیات قرآن نیز بر این موضوع تاکید دارد همانگونه که در حمله نظامی به کشور دولت ها باید پای کار بیایند وقتی به کشور حمله فرهنگی شده دولت باید با تمام قوا وارد صحنه شود.

حجت الاسلام ابراهیمی خاطر نشان ساخت:به اندازه ای که بعضی چیزها برای آقایان مهم است مسائل فرهنگی برای آنها مهم نیست به همین خاطر اگر از مسائل فرهنگی چیزی مطرح کنند آن هم از روی خجالت زدگی است و برای خوشامد دیگران واینکه ریزش رای نداشته باشند دست از تبلیغ ،تبشیر و تنذیر برداشته اند و یک فضای گمراه کننده ای به وجود آورده اند و می گویند کارفرهنگی با علماست.