تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۲:۰۷
کد مطلب : 94304

ایندیپندنت:خطر داعش رو به افزایش است / غرب خود را فریب می دهد

روزنامه انگلیسی “ایندیپندنت آن ساندای” دیروز (یکشنبه) مطلبی را از نویسنده خود “پاتریک کوکبرن” با عنوان “خطر داعش رو به افزایش است و غرب خود را فریب میدهد” منتشر کرد .

روزنامه انگلیسی “ایندیپندنت آن ساندای” دیروز (یکشنبه) مطلبی را از نویسنده خود “پاتریک کوکبرن” با عنوان “خطر داعش رو به افزایش است و غرب خود را فریب میدهد” منتشر کرد .

کوکبرن مقدمه خود را به مقایسه آنچه غرب در زمان حال انجام می دهد با فروپاشی امپراطوری چین مقایسه میکند ، ، آن زمانی که بزرگان امپراطوری چین پس از آنکه در میدان های نبرد از دشمن شکست خورده به دروغ و با فریب دادن خود ، اعلام میکردند بر دشمن پیروز شده ، که این امر سبب فروپاشی و شکست امپراطوری چین شد .

وی می افزاید : آنچه غرب در مقابل گروهک تروریستی داعش اتخاذ میکند ، دقیقا همان روش امپراطورهای چینی است که در زمان شکست خود را به غفلت زده و شکست های خود را پیروزی تلقی میکنند .

این نویسنده با اشاره به شکست غرب در مقابل داعش می نویسد : غربی ها و همپیمانان خود تا به الان نتوانستند مانع پیشروی داعش در کشورهای عراق و سوریه شوند .

کوکبرن می افزاید : زمانی که داعشی ها تا نزدیک مرزهای ایران رسیدند ، غرب خود را به غفلت زده و ادعا کرد که فقط با بمباران هوایی مناطق تحت سیطره داعش ، میتوان آن ها را شکست داد در حالی که داعشی ها بصورت آزادانه در مناطق تحت سیطره خود جولان می دادند .

کوکبرن صحبت های سخنگوی وزارت خارجه آمریکا را شاهد بیان خود قرار میدهد و میگوید : سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پس از همه شکست ها در نشست خبری اعلام میکند که سرزمین های تحت سیطره داعش روبه کاهش است و حدود ده هزار داعشی در حملات هوایی کشته شدند .

وی در پایان مقاله با کنایه به مقامات آمریکایی مینویسد : ممکن است که داعش توسط ائتلاف آمریکایی-عربی شکست خورده باشد اما این تفکر فقط در حد فریب خودشان است .

 رهیاب