تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۰۰:۳۴:۴۷
کد مطلب : 80537
امام جمعه آبادان در واکنش به خاطره گویی اخیر یکی از مسئولان:

این حرفها مخالف همدلی و همزبانی است/ اگر همین دلواپسان نباشند دشمن برای شما تره هم خُرد نمی کند

عصر آبادان: امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته به خاطره گویی های اخیر هاشمی رفسنجانی واکنش نشان داد.

به گزارش عصر آبادان ، حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز ارتش جمهوری اسلامی ، اظهار داشت: نیرو های مسلح ما چه سپاه چه بسیج ، نیرو های انتظامی و نظامی ارتش گرانقدر در ۸ سال دفاع مقدس در کنار هم از ایران اسلامی و انقلاب دفاع کردند ، الان هم اگر دشمنان ما جرأت ندارند نگاه بد یا نیم نگاهی را به انقلاب و به این کشور داشته باشند بخاطر این است که نیرو های زبده ، مؤمن ، آزموده و متعهد با آموزش های فنی نظامی جزء خاص از نیروهای مسلح ما است .استحکام نیرو های مسلح ما یکی از عوامل اقتدار این نظام است.

وی همچنین به سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام (ره) اشاره و خاطر نشان کرد: کار این نیروی مخلص و متعهد دفاع از انقلاب ، تلاش و کوشش برای تحقق آرمان های امام راحل و انقلاب است .سپاه پاسداران از جمله نیروهایی است که در ۸ سال دفاع مقدس دفاع کردند و بعد از آن هم در چالش های جدی که دشمن بر علیه نظام به وسیله فضای ضد فرهنگی ایجاد کرد در حال جهاد و تلاش هستند.

خطیب جمعه آبادان در بخش دیگری از سخنان خود در واکنش به خاطره گویی اخیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره و خاطرنشان کرد: در این هفته یکی از مسئولین بلند پایه کشوری که در مراسم ترحیم همسر حضرت امام (ره) بوده حرف هایی زده که صحیح نیست و بی ربط است و با شعار همدلی و همزبانی منافات دارد.اینکه یک شخصی بخواهد از کسانی که نیستند مدام قصه گویی و خاطره گویی کند و بخواهد دیگران را زیر سوال ببرد صحیح نیست.

این استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: در سخنانش می گوید بیت امام (ره) محل رجوع و محل امید مردم است.این حرف بدی است شما دارید اختلاف می اندازید ، مگر بیت امام(ره) و بیت حضرت آقا دو تا است؟ مگر مرحوم آقا مصطفی نگفتند قدمی حتی بر خلاف میل رهبری برنمی دارم ، مگر نگفتند سرباز رهبر معظم انقلاب هستم ، مگر نگفتند مسیر ما در طی مسیر رهبری است؟

ابراهیمی افزود: جالب است وقتی افرادی دچار فساد سیاسی یا اقتصادی شدند فریاد وا اسلاما بلند می شود ، اما آن کسانی که رفتند جان شان را دادند فرزندان شان را دادند دلشان برای انقلاب می سوزد و همین ها دارند از امام و از ارزش های ایشان دفاع می کنند تحت عنوان دلواپسان، امروز مورد حمله شما قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: اگر همین دلواپسان نباشند دشمن برای شما تره هم خرد نمی کند. خیلی باید دقت کنید و مراقب باشید چون بعضی حرف ها با شعار مقام معظم رهبری سازگاری ندارد.مقام معظم رهبری شعار سال را همدلی و همزبانی گفتند و ایشان خودشان از ابتدای سال همین شعار را در پیش گرفتند که می توان نمونه بارز آن را در دیدار با مراجع و علما دید. اگر راه حلی برای مشکلات می خواهید باید همین همدلی و همزبانی را در پیش بگیرید.

 

 1. امیر گفت:

  قابل توجه آقا یا خانم “بصیر”

  تاریخ تولدمهم نیست ،تاریخ ” تبلور” مهمه؛

  اهل کجا بودن مهم نیست ، ” اهل و بجا ” بودن مهمه؛

  منطقه ی زندگی مهم نیست ، ” منطق زندگی” مهمه؛

  و گذشته ی زندگی مهم نیست ،

  امروزت مهمه که چه گذشته ای واسه فردات میسازی…//

  اما حیف که جناب”پیر فتنه”خواب میباشد. و درودبر امام جمعه بابصیروانقلابی آبادان”

 2. بصیر گفت:

  باسلام تاریخ تولد این دو بزگوار را اعلام فرمائید. درسته باب انتقاد بازه اما نه اینطور!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. آتی گفت:

  زمانی که آقای رفسنجانی رئیس جمهور بود که خوب از ایشون طرفداری می کردید الان همه شروع به انتقاد زدید