تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۲۰:۲۲:۳۷
کد مطلب : 32284
دود غلیظ در آسمان آبادان

باری دیگر دود غلیظ آسمان آبادان را فرا گرفت

وجود دود غلیظ از یکی از فلر های پالایشگاه آبادان حوالی ساعت ۸:۳۰ تا ۱۰ امروز باری دیگر آسمان شهرستان آبادان را تیره کرد.

به گزارش عصر آبادان؛ بار دیگر فعالیتهای پالایشگاه نفت آبادان منجر به ایجاد مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوا در شهرستان آبادان شد به طوری که قسمتی از آسمان این شهر را دودی غلیظ فرا گرفت.

آلایندگی یکی از فلر های (مشعل) پالایشگاه آبادان امروز بیشتر از روزهای دیگر بنظر رسید. این در حالیست که بین ساعتهای ۸:۳۰ تا ۱۰ صبح امروز یکی از فلرهای پالایشگاه چنان دود غلیظی را از خود مساعد می کرد که آسمان قسمتی از شهر تقریباً تیره و تاریک شده بود و این منظره توسط اکثر ساکنین منطقه اطراف پالایشگاه آبادان تائید شد.

فلر

گفتنی است در تمامی تأسیسات پالایشگاهی دنیا مشعل وجود دارد که برای ایمنی در نظر گرفته شده است اما علت دود غلیظی که امروز در ساعت خاصی از یکی از فلر های (مشعل) این شرکت بیرون می آمد مشخص نشده و احتمالاً ناشی از تعویض سوخت یا فعالیت بیش از حد مجاز بوده.

این نخستین‌بار نیست که به‌دلیل آلودگی‌های ناشی از پالایشگاه آبادان چنین دودی آسمان شهر را فراگرفته و موجبات ضرر و زیان سلامت شهروندان را فراهم می‌کند. این را باید در نظر گرفت که وضعیت ریزگردها و آلودگی آب و هوائی نیز کار را دوچندان کرده است و معلوم نیست در آینده وضعیت فعلی بدتر شود یا خیر !