تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۰۱:۲۹:۳۰
کد مطلب : 29684

بازخوانی پرونده مردی که به خاطر گاوش زندانی است

مردی به دلیل قتل غیرعمد ناشی از برخورد گاوش با متوفی، اکنون منتظر دریافت کمک‌های خیرین جهت پرداخت دیه کامل به خانواده متوفی است.

این کشاورز در مسیر بازگشت از زمین کشاورزی در کنار جاده با دو راس گاو حرکت می‌کرده که یکی از گاوها به سمت جاده منحرف میَ‌شود. در همان زمان موتورسواری به همراه همسرش به گاو برخورد کرده و سپس به یک دستگاه پراید اصابت می‌کنند و راکب موتور جان خود را از دست می‌دهد.

 

حیوان نیز به هنگام تصادف از بین می‌رود و در نهایت صاحب گاو به اتهام قتل غیرعمد در اثر بی‌احتیاطی در نگهداری حشم به پرداخت دیه کامل با مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان محکوم می‌شود.

 

نامبرده به مدت سه ماه است که در زندان رشت تحمل کیفر می‌کند. وی که برادر شهید و دارای ۳ فرزند دختر و یک فرزند پسر است در حال حاضر منتظر کمک‌های مردمی برای دریافت دیه است تا بتواند دیه فرد متوفی را به خانواده‌اش بپردازد.

 

بر اساس این گزارش، اکنون ۷۵۰۰ نفر از هموطنان ما به دلیل ارتکاب جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری در زندان‌های کشور بسر می‌برند. این مورد تنها نمونه‌ای از زندانیان نیازمند مورد حمایت ستادهای دیه سراسر کشور است که چشم به راه کمک‌های انسان‌دوستانه خیرین عزیر هستند.

ایسنا