تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۱۷:۴۹:۳۹
کد مطلب : 122523
مدیریتی‌که کاری به‌اخلاق ندارد؛

بازیکن‌سالاری در والیبال این بار رژه المپیک را به سخره گرفت +عکس و فیلم

بامداد امروز درست در هیاهوی افتتاحیه المپیک خبری روی خروجی سایت‌ها و خبرگزاری‌ها قرار گرفت که باز هم نشان از وجود بازیکن‌سالاری و نبود مدیریت در والیبال ایران داشت.

 افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶ ریو در ورزشگاه تاریخی ماراکانا برگزار شد تا برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران تیم ملی والیبال هم جایی در کاروان داشته باشد. بازیکنان این تیم برای رسیدن به المپیک تلاش بسیاری کردند و به آرزوی ۵۲ ساله جامه عمل پوشاندند؛ اما درست در روز رژه کاری کردند تا دوباره از آنها ناامید شویم!
بامداد امروز درست در هیاهوی افتتاحیه المپیک خبری روی خروجی سایت‌ها و خبرگزاری‌ها قرار گرفت که بازهم نشان از وجود بازیکن سالاری و نبود مدیریت در والیبال ایران داشت. سعید معروف، سیدمحمد موسوی و شهرام محمودی که از بزرگان تیم هم محسوب می‌شوند، در تصمیمی مشترک در رژه شرکت نکردند و باید واکنش مدیران کاروان به عدم حضور این بازیکنان در رژه مهمترین اتفاق ورزشی دنیا را ببینیم. این موضوع در حالی بود که سایر ملی‌پوشان والیبال با پوشیدن لباس‌های خود در رژه حضور داشتند و این نشان می‌دهد تصمیم سه ستاره‌ والیبال برای عدم حضور در رژه بدون هماهنگی با تیم بوده است.
ستاره‌های جدا بافته والیبال/ بازیکن سالاری در والیبال این بار رژه المپیک را به سخره گرفت

اما تناقض در اعلام چرایی نرفتن به رژه توسط این ملی‌پوشان هم در نوع خود جالب است. ابتدا سعید معروف (ساعاتی قبل از شروع مراسم) با قرار دادن عکسی از امیر خوش خبر، سرپرست تیم ملی والیبال در صفحه اینستاگرام خود اینطور زیر عکس می‌نویسد: «سرپرستى که با وجود غم از دست دادن پدر، تیمو تنها نذاشت تا به مشکل برنخوریم و کاروانى که حتى لباس به ایشون نداد تا بتونه تو مراسم افتتاحیه شرکت کنه. اینجا على رغم وجود مدالهاى رنگارنگ، جاى مدال انسانیت خالیست. بدون تو حتى افتتاحیه‌ى المپیک هم براى ما معنا ندارد.»
ستاره‌های جدا بافته والیبال/ بازیکن سالاری در والیبال این بار رژه المپیک را به سخره گرفت

از قرار معلوم نام سرپرست تیم ملی والیبال ایران را در لیست اعضای حاضر در رژه قرار نداده بودند که این باعث اعتراض و البته اعتصاب ستاره های والیبال شد!
از سوی دیگر درست همزمان با برگزاری افتتاحیه، سیدمحمد موسوی با انتشار عکسی از خودش به همراه شهرام محمودی و سعید معروف در اینستاگرام نوشت: «تماشای افتتاحیه با تبلت. انشالله ۲۰۲۰٫ پ ن: دوستان عزیز دلیل اصلی عدم حضور در مراسم سایز نامناسب البسه بوده و دلیل اعتراضی ندارد وگرنه آروزی هر ورزشکاری بودن در مراسم افتتاحیه‌ی المپیک است و لطفا با قضاوت زود این موضوع را به اشخاص دیگر ربط ندهید.»
ستاره‌های جدا بافته والیبال/ بازیکن سالاری در والیبال این بار رژه المپیک را به سخره گرفت

البته موسوی بعد از مدتی این پست را از روی صفحه اینستاگرامش پاک کرد.

این صحبت‌های موسوی در حالیست که محمدرضا رودکی، مدیرفنی جودوی ایران در المپیک، روز گذشته عکسی از خودش و سعید معروف در اینستاگرام منتشر کرد که لباس‌های مخصوص رژه تن هردوی آنها بود. آنگونه که از این عکس دیده می‌شود، لباس معروف هم خوب به تن کاپیتان والیبال ایران نشسته است!

ستاره‌های جدا بافته والیبال/ بازیکن سالاری در والیبال این بار رژه المپیک را به سخره گرفت

با همه این تفاسیر و تناقضات، عدم حضور بدون هماهنگی سه بازیکن ملی‌پوش ایران در رژه مهمترین رویداد ورزشی جهان به نوعی بی احترامی محسوب می‌شود؛ حالا به هر دلیلی که می‌خواهد باشد.

البته پیش از این در زمان مربیگری کواچ هم بارها شنیده شد که بازیکن سالاری در تیم وجود دارد و نتایج تیم ملی نیز تحت تاثیر همین بازیکن سالاری دچار ضعف شده بود. با وجود عملکرد فنی مناسب ستاره‌های والیبال اما ظاهرا مدیریت فدراسیون در خصوص عملکرد اخلاقی ستاره‌ها آنچنان که باید و شاید عمل نکرده است. همین اهمال باعث شده تا شاهد چنین رفتارهایی باشیم، البته باید منتظر عکس العمل سرپرست کاروان امام رضا و مدیرانی که در کنار کاروان حضور دارند به این اقدام غیر اخلاقی باشیم تا خدایی نکرده با عبور از این قضیه راه را برای اقدامات دیگر از سوی نمایندگان کشورمان باز نگذارد.
عدم حضور ستاره‌های تیم ملی والیبال در رژه المپیک بازتاب زیادی داشت تا جاییکه رضا رشیدپور هم در برنامه صبحگاهی «حالا خورشید» که از شبکه سوم سیما پخش می‌شود دقایقی از برنامه خود را به این موضوع پرداخت.

۰۰:۰۰ ۰۲:۲۳
 منبع: مشرق