تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۵:۴۱
کد مطلب : 88073

بازیگر “زیبا”: پایم واقعا شکسته بود

آن روزهایی که روحیه‌ام را باخته بودم گروه «شمعدونی» آنقدر خوب بودند که با وجود آنها، همه‌چیز را فراموش می‌کردم.

رویا میرعلمی گفت: متاسفانه شکستگی پای من در این مجموعه واقعی است. پیش از اینکه در این مجموعه حضور داشته باشم پایم در یک اتفاق ناگواری در صحنه تئاتر شکست و واقعا نمی‌توانستم در این مجموعه حضور داشته باشم به جهت اینکه پایم به‌شدت آسیب دیده بود و از ۹ جا دچار شکستگی شده و عصب‌های پایم قطع و حرکت پایم مختل شده بود و مدت‌ها نمی‌توانستم پایم را تکان دهم و هنوز هم در حال درمان هستم.

بازیگر نقش زیبا در مجموعه «شمعدونی» از شرایط سخت حضورش در این مجموعه که به اتفاق تلخ شکستگی پایش برمی‌گشت، سخن گفت و در عین حال حضورش در این مجموعه را لذت‌بخش دانست و گفت: آن روزهایی که روحیه‌ام را باخته بودم گروه «شمعدونی» آنقدر خوب بودند که با وجود آنها، همه‌چیز را فراموش می‌کردم.

رویا میرعلمی با اشاره به لذت‌بخش بودن حضورش در مجموعه «شمعدونی» و همکاری با سروش  گفت: حضورم در این مجموعه اتفاق خوب زندگی من بود؛ اتفاقی که در بدترین برهه از زندگی‌ام پیش آمد. متاسفانه شکستگی پای من در این مجموعه واقعی است. پیش از اینکه در این مجموعه حضور داشته باشم پایم در یک اتفاق ناگواری در صحنه تئاتر شکست و واقعا نمی‌توانستم در این مجموعه حضور داشته باشم به جهت اینکه پایم به‌شدت آسیب دیده بود و از ۹ جا دچار شکستگی شده و عصب‌های پایم قطع و حرکت پایم مختل شده بود و مدت‌ها نمی‌توانستم پایم را تکان دهم و هنوز هم در حال درمان هستم. این مساله کار را برایم بسیار دشوار کرده بود. ولی خیلی از روزهایی که در حین درمان و مداوای پایم بودم و روحیه‌ام را باخته بودم، گروه «شمعدونی» آنقدر خوب بودند که با وجود آنها همه‌چیز را فراموش می‌کردم.

شخصیت زیبا را دوست داشتم
او درباره حضورش در سریال «شمعدونی» گفت: مهرماه سال ۹۲ بود که سر تئاتر «شایعات» بودم. آن موقع بود که آقای صحت هم آمده بودند تا کار را ببینند و در آنجا پیشنهاد حضور در این مجموعه را به من دادند و از آنجا که این شخصیت زیبا را دوست داشتم و کارهای آقای صحت را هم دیده بودم قبول کردم تا در این مجموعه حضور داشته باشم.

این بازیگر درباره کاراکترش که یک شخصیت کمدی است، گفت: این نقش، یک نقش کمدی است؛ نقشی که برای خانم‌ها بسیار سخت است و جای مانور کمی دارد. من در تئاتر زیاد بازی کرده بودم ولی دست خانم‌ها در تئاتر بازتر است، چه در نقش و چه بداهه. اما در تلویزیون نمی‌شود این کارها را ارائه داد.

بازیگر شمعدونی: پایم واقعا شکسته بود
میرعلمی با اشاره به اینکه نقش زیبا کمدی‌ترین نقشی است که در مجموعه «شمعدونی» ایفا شده است، گفت: خود آقای صحت معتقد بودند که این نقش یکی از کمدی‌ترین نقش‌هایی است که در این کار ایفا شده است. من نیز در این مجموعه باید برای این شخصیت یک نوع بیان و تیپی خلق می‌کردم که با بقیه خانم‌ها فرق داشته باشد و ظاهر جدی نداشته باشد. در نتیجه در تعامل با کارگردان، این شخصیت را خلق کردیم.

او گفت: در تئاتر آنقدر تغییر می‌کنم چه جدی و چه کمدی که در نهایت به یک شخصیتی می‌رسم که در موقع اجرا تماشاگر می‌خواهد. اما در این مجموعه به دلیل اینکه زمان کوتاه بود مجبور بودم هر چه سریع‌تر شخصیت زیبا را جا بیندازم و خیلی سخت بود که چگونه کار کنم. اما با وجود این دشواری فهمیده بودم که چه تیپی را کار کنم و حاصل کار همین زیبایی شده است که در مجموعه «شمعدونی» می‌بینید.

زیبا شخصیتی رُک است
این بازیگر سپس به ویژگی‌های نقشش در «شمعدونی» اشاره کرد و گفت: شخصیت زیبا در این مجموعه شخصیتی به‌شدت رک، صادق، برون‌گرا، برون‌ریز است و چیزی برای پنهان کردن ندارد و همه‌چیز را خیلی صریح و رک بیان می‌کند. همچنین رفتارهایش رفتارهای بیرونی است؛ البته هر چه قصه جلوتر می‌رود رفتارها، خلوت‌ها و تنهایی زیبا را بیشتر خواهیم دید؛ شخصیتی که نماینده‌ای از انسان‌های جامعه است.

میرعلمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا برخی عنوان می‌کنند این مجموعه برای مخاطبان بدآموزی دارد؟ اظهار کرد: طنز و کمدی بزرگنمایی رفتارهای برونی یک جامعه است. طنز و کمدی منتقد جامعه خودش است و با نشان دادن تمام ایراداتی که در جامعه وجود دارد همواره طنز و کمدی مورد انتقاد قرار گرفته است اما در همه جای دنیا اینگونه نیست. رفتارهای یک جامعه را زمانی که نقد می‌کنند کاملا به آن ایراد می‌گیرند و به نظرم جامعه برنمی‌تابد که مورد انتقاد قرار بگیرد.

او در ادامه مطالب بالا گفت: بچه‌ای که در این مجموعه درست تربیت نشده است، هیچگاه مورد پشتیبانی از شخصیت‌ها قرار نمی‌گیرد به غیر از مادرش. این مجموعه نیز رفتارهای ناشایستی که مورد انتقاد افراد قرار گرفته است را به تصویر می‌کشد. ما این روش را مورد تایید قرار ندادیم. فقط در این مجموعه نشان داده و بزرگنمایی شده است.

او سپس در پاسخ به پرسشی مبنی‌بر اینکه اینگونه عنوان شده که در این مجموعه برخی مشاغل مورد تمسخر قرار گرفته‌اند، توضیح داد: اصلا موافق این قضیه نیستم. قضاوت‌ها عجولانه است.

منبع: ایسنا