تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , آذر, ۱۳۹۵ | ۲۲:۳۲:۲۸
کد مطلب : 127395
گرفتاری های نزولات آسمانی برای ساحل نشینان اروند؛

باز باران ، راه آب و نفس آبادان را بست

بارش رحمت الهی دردسرهایی را برای شهروندان آبادانی ایجاد کرده است.

۵۷۱۲۸۱

به گزارش عصر آبادان ، در همه جای دنیا بارش های باران بصورت معمول موجب شادی و نشاط و سرزنده گی می شود و مردم در فصل های سرد سال همواره نزولات آسمانی را انتظار می کشند تا جسم و جان طبیعت را صیقل دهد و هوای تازه ای را با خود به همراه آورد.

در اینجا اما داستان فرق می کند، باران که باریدن می گیرد ، دست و دل خیلی ها می لرزد.در آبادان به جای اینکه این رحمت الهی موجب طراوت در سطح شهر شود ، به دلیل بی تدبیری مسئولان و عملکرد ناصواب مدیران ادوار مختلف ، مایه ی دردسرهای زیادی برای مردم می شود.

مهم ترین عامل تلخی بارش باران در کام مردم ، به خطر انداختن سلامت آنهاست.گرفتگی نفس شهروندان که سراغ شمار زیادی از مردم را شامل می شود به جایی می کشد که افراد با سابقه بیماری های تنفسی را روانه درمانگاه ها و بیمارستان ها می کند.شاهد این ادعا ، آموزنده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان است که در اظهاراتی از مراجعه بیش از ۴۰ شهروند به مراکز درمانی و اورژانس آبادان در این باره خبر داد.

گفته می شود کاشت بی رویه یک نوع درخت در سالیان اخیر در تشدید این وضعیت تاثیر مخربی داشته است که البته توسط نهادهای رسمی مورد تایید قرار نگرفته است.هر چه هست دلیلش باران نیست و بهتر است مسئولان شهرستان با صراحت و شفافیت اصل ماجرا را به مردم بگویند و برای مواجهه با این پدیده آگاهی های لازم را در اختیارشان قرار دهند.

موضوع مهم دیگری که  دردسرهایی را پس از بارش باران به وجود می آورد جمع شدن آب در خیابان ها و سخت کردن عبور و مرور مردم در مسیرهای مختلف سطح شهر آبادان است. این رویه تقریباً بعد از هر بارش طبیعی شده و مردم می دانند پس از هر بارندگی باید خود را برای عبور از خیابان های پر از آب و تبعات ناشی از آن آماده کنند.

۵۷۱۲۸۱-۲۲۲

این در حالی است که حادثه سیل چند سال پیش هنوز از ذهن مردم پاک نشده و پس از هر بارش مردم بیم آن دارند که طولانی شدن بارش ها و سیستم ضعیف فاضلاب آبادان ، اتفاقات سال ۹۲ را تکرار کند.

هر چند نباید زحمات کارگران شهرداری و حضور شهردار در بعضی نقاط برای رفع مشکل آب گرفتگی را نادیده گرفت اما مدیران عزیز بدانند که “علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد”.

نظرات بسته شده است.