تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۸:۳۹
کد مطلب : 43775
استاندار خوزستان :

باید ۵۰۰هزار خودرو برای شهروندان آبادانی و خرمشهری وارد کنیم/در پدر صنعت بودن نعمت زاده تردید کرده ام/چرا روستاهای خوزستان باید هزینه استفاده نامناسب آب در مرکز را بپردازند

  به گزارش   عصر آبادان، ،عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان در همایش برنامه ریزی پیرامون جلوگیری از مهاجرت روستایی در محل […]

 

به گزارش   عصر آبادان، ،عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان در همایش برنامه ریزی پیرامون جلوگیری از مهاجرت روستایی در محل سالن شهید هاشمی استانداری اظهار داشت: اقای نعمت زاده یک حرفی زد که برای من عجیب بود بنده وی را پدرصنعت کشور می دانستم اما در این مسئله تردید کرده ام.

وی افزود:تاکی باید تعلق خاطر به یک تولید ملی به ضرب و زور یا با ایجاد محدودیت باشد چرا نباید با ایجاد رقابت این امر اتفاق بیفتد؟

مقتدایی تصریح کرد:ما یک تصمیمی گرفتیم در بحث آزاد کردن تردد ماشین های پلاک اروند در کل خوزستان تمام زمین و زمان را به هم دوختند ما تردد را سامان دادیم.

وی ادامه داد:به وزیر صنایع گفته ام بخشنامه کرده ایم و بر انجام اینکار اصرار داریم و حتما انجامش خواهیم داد در حقیقت این از حقوق طبیعی مردمی است که در منطقه آزاد و حواشی زندگی می کنند.

استاندار خوزستان تاکید کرد:این قانون است که در منطقه آزاد هر شهروندی می تواند یک خودرو داشته باشد ۵۰۰ هزار نفر در آبادان و خرمشهر ساکن هستند پس باید ۵۰۰ هزار خودور وارد شود ،زیر یک درصد بعد از ده سال خودرو  وارد شده است.

وی اضافه کرد:همینطور که مردم خوزستان  هزینه اشتغال ۲۰ هزارنفر در صنعت نیشکر را می دهند و این همه مشکلات زیست محیطی برای استان به جا گذا شته است با این خودورها داریم سوبسید اشتغال ملت ایران را می گیریم.

مقتدایی گفت:چرا بر روی صنایع ماشین آلات کشاورزی تمرکز نمی کنید و  آن را ارزان در اختیار کشاورزان قرار نمی دهید تا در روستای خود بمانند.

وی افزود: آنقدر که سینه چاک می کنید برای این دلال و آن نمایندگی واردکننده خودرو، به فکر مردم خوزستان باشید چرا هیج کس نمی گوید چرا این همه ماشین های چینی از کامیون گرفته تا سواری وارد این کشور می کنید این واردات دست چه کسانی است؟

مقتدایی تصریح کرد:ولی مردم خوزستان که در مظلومیت زندگی می کنند حق استفاده از این امکان را نداشته باشند؟ باید کاری کنیم  سرمایه گذار  محکم به مرز ها برود  نه اینکه امکانات را سمت مرکز ببریم تا آنقدر جمعیت متراکم شود و برای تامین آبش استان های دیگر مصیبت بکشند چه کسی گفته روستاهای ما باید هزینه استفاده درست نکردن از آب در مرکز و شهرهای بزرگ را بپردازند؟

وی در پایان گفت:ما اولین استانی هستیم که بودجه بدون نفت را تصویب و تقدیم خواهیم کرد و یکی از افتخارات مدیریتی در استان خواهد بود.

 

منبع: رهیاب