تاریخ انتشار خبر: ۸ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۴:۵۲:۱۱
کد مطلب : 19178

برای حل مشکلات طوایف نیازی به قوه قهریه نیست

فرماندار رامهرمز گفت: اختلافات بین عشایر باید از طریق قانون، همدلی و همگرایی حل و فصل شود و با توجه به مراکز قانونی و اداری نیازی به اتخاذ قوه قهریه نیست.

عصر آبادان – مصطفی سمالی‌‌زاده صبح امروز در همایش سران و طوایف این شهرستان اظهار کرد: نقش و جایگاه بزرگان اقوام و طوایف این است که همه ما در مقابل بحران‌های اجتماعی و فردی جامعه مسئولیت داریم.

وی با بیان اینکه عشایر در همه بحران‌های اجتماعی همیشه همگام با نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند، ادامه داد: اختلافات بین عشایر باید از طریق قانون، همدلی و همگرایی حل و فصل شود و با توجه به مراکز قانونی و اداری نیازی به اتخاذ قوه قهریه نیست.

فرماندار رامهرمز تصریح کرد: ایلات و عشایر ما باورها، جشن‌ها و رسوماتی دارند، اما این باعث نمی‌شود که در هر مکان و زمانی از تفنگ استفاده‌های نابه‌هنجار شود.

وی افزود: حرمت و سنت تفنگداری و تیراندازی را در مراسمات حفظ کنیم و آن کسی که تیرانداز و اهلش است باید دست به قبضه تفنگ ببرد.

سمالی‌زاده همچنین عنوان کرد: اتفاقات ناگوار بسیاری در برخی از مراسمات از بابت تیراندازی افتاده که تاسفبار است، لذا باید برنامه و نظام نامه‌ای در این رابطه اتخاذ شود و با زمانه پیش برویم.

وی در پایان سخنان ابراز داشت: امروز باید پیام‌های مقام معظم رهبری را بشناسیم، تحلیل کنیم و سرلوحه کار، زندگی و رفتارهای خود قرار دهیم.

 

 

فارس