تاریخ انتشار خبر: ۵ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۴:۱۷
کد مطلب : 34011

برای حل موضوع بدحجابی در آبادان باید چاره اندیشی کرد/ برخورد با بدحجابی نباید امنیتی شود/برای کاهش اثرات ماهواره کار فرهنگی لازم است

عصر آبادان: دادستان آبادان خواستار اقدامات فرهنگی برای برخورد با موضوع بدحجابی در آبادان شد.

دادستان-آبادان

به گزارش عصر آبادان : احمدشیرعلیزاده ، دادستان عمومی و انقلاب آبادان در جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به پدیده بدحجابی در جامعه آبادان گفت: یکی از منکراتی که امروز در آبادان شایع شده و شاهد آن هستیم ، موضوع بدحجابی خانم ها است که باید برای حل این موضوع باید اقدامات مهمی صورت داد.

وی افزود: البته باید حواس مان باشد که برخورد با این ناهنجار اجتماعی ، ابعاد امنیتی به خود نگیرد بلکه باید با شیوه های عملی و استفاده از ظرفیت های رسانه ای وسمعی و بصری در اماکن پر تردد آبادان و بطور خلاصه با بهره گیری از راهکارهای  فرهنگی چنین مشکلی را کنترل کرد.

شیرعلیزاده گفت: باید کارهای فرهنگی ما به گونه ای اثر گذار باشد که افرادی که با پوشش نامناسب خود ، ناآگاهانه هتاکی می کنند ، متوجه اشتباه خود بشوند و از کار خود پشیمان شوند. اینکه زنان و دختران بدانند استفاده از لباس های تنگ وچسبان و … مورد مذمت اجتماع قرار می گیرد و نگرش عموم را نسبت به آنها تغییر می دهد ، می تواند آنها را به نتایج سازنده ای برساند.

دادستان آبادان خاطر نشان کرد: در خصوص ماهواره نیز معتقدیم ضمن اینکه باید برخوردهای لازم صورت گیرد ، اما  باید از روش های فرهنگی برای کاهش اثرات آن بر خانواده ها استفاده کرد.

وی تصریح کرد: در این بین صدا و سیما با تولیدات خود می تواند نقش بسزایی در مدیریت برنامه های ماهواره که امروز یکی از چالش های عمده خانواده ها به شمار می رود ، ایفا کند تا خانواده ها از آسیب های ناشی از این پدیده شوم در امان بمانند.