تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۷:۳۵
کد مطلب : 63253
حجت‌الاسلام قرائتی:

برای ساخت مساجد اهمیت کافی وجود ندارد

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: در ساخت وسازها هنوز با پیمانکاران و انعقاد قراردادها در ساخت مساجد اهمیت کافی وجود ندارد.

 

به گزارش عصر آبادان ،  حجت‌الاسلام محسن قرائتی صبح امروز در اجلاس سراسری نماز و تعالی فرهنگی در در تالار امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز، با قرائت بیانیه مقام معظم رهبری اظهار کرد: مقام معظم رهبری با بسیاری از سمینارها مخالفت دارند اما به این اجلاس عنایت ویژه داشته‌‌اند.
وی با اشاره به اینکه بزرگترین شخصیت در اهواز علی‌بن مهزیار اهوازی است که شاگرد امام رضا(ع)، امام جواد(ع) و امام هادی(ع) است، افزود: امام جواد(ع) در خصوص این شخصیت فرموده‌اند: «اگر بگویم در عمرم بهتر از علی‌بن مهزیار ندیده‌ام صادقم».
رئیس ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد: این اجلاس با دیگر اجلاس‌های گذشته تفاوت دارد و در ۲۶ شهر استان اجلاس با حضور ۵۰۰ تا یک هزار و ۵۰۰ فعالان نماز برگزار می‌شود.
قرائتی با اشاره به اینکه امروز فاصله ما با قرآن نسبت به گذشته بسیار زیاد شده و نسبت به آنچه باید باشیم نیز فاصله بسیاری داریم، گفت: در خوزستان نیز با نگاه به گذشته می‌بینیم که این استان دیروز و امروزش بسیار با هم فاصله دارد.
وی با بیان اینکه مدیران استانی نباید نگاه به پشت سر بکنند چراکه غرور می‌گیرند، خاطرنشان کرد: نخستین ساختمان اسلام کعبه بود و امروز صدها شهرک و منطقه بی‌مسجد داریم، پس بسیار با اصل فاصله داریم.   قرائتی پیش از ظهر امروز در اجلاس سراسری نماز و تعالی فرهنگی، با بیان اینکه ما سهم نماز را هنوز نداده‌ایم اظهار کرد: حج با همه عظمتش قبله نماز است و خدا حساب نماز را جدا کرده است چراکه برای رفتن به هیچ مکانی به جز مسجد سفارش به زینت نشده است.
وی اضافه کرد: در ساخت وسازها هنوز با پیمانکاران و انعقاد قراردادها در ساخت مساجد اهمیت کافی وجود ندارد.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه فاصله مسجد تا مسجد باید کمتر از یک و نیم ساعت در جاده باشد تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس بیش از ۹۵ درصد بچه‌های مسجد به جبهه رفتند.
قرائتی با اشاره به اینکه در صدا و سیما خروجی فیلم‌ها باید خوشرو باشد گفت: همه فیلم‌های تبلیغی باید در راستای این باشد که دل را نرم کند.
وی با بیان اینکه مسئله نماز را باید برجسته کرد گفت: در نماز ۴۶ حق را باید احقاق کرد و این آموزش‌ها باید برجسته شود، در صدا و سیما نیز آموزش دادن نماز باید برجسته‌تر از سایر آموزش‌ها باشد.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در پایان عنوان کرد: برجسته کردن نماز کار یک کتاب نیست و با وجود اینکه فعالیت‌های خوبی در برجسته کردن نماز انجام شده اما هنوز افراد کاهل نیز زیاد داریم.

منبع: فارس