تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۶:۱۸
کد مطلب : 45717
مدیرعامل گاز خوزستان در گفت وگو با عصر خبر داد:

برخورداری ۲۳ شهرک صنعتی خوزستان از وجود گاز طبیعی

عصر آبادان: مدیر عامل شرکت گاز استان خوزستان از برخورداری ۲۳ شهرک صنعتی استان از وجود گاز طبیعی خبر داد.

حسینی-نژاد

سید ناصر حسینی نژاد مدیرعامل شرکت گاز استان خوزستان  روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار عصر آبادان گفت: تاکنون با اجرای بیش از ۱۳۶ کیلومتر خطوط گازرسانی به ۲۳ شهرک صنعتی در استان خوزستان بالغ بر ۲۲۳ میلیارد ریال صرف شده است.

وی گفت: با نصب و تخصیص ایستگاه های تقلیل فشار متناسب با ظرفیت نهایی ۲۱۱هزار متر مکعب در ساعت ، امکان بهره برداری صنایع مستقر در آن شهرک ها از نعمت گاز طبیعی فراهم شده است.

حسینی نژاد، با اشاره به گازرسانی به سایر شهرکهای متقاضی گازطبیعی در استان گفت: شرکت گاز استان خوزستان اجرای ۳۰ کیلومتر شبکه گاز و نصب تجهیزات تقلیل فشار با مجموع ظرفیت ۵۶هزار متر مکعب در ساعت را باهزینه ای افزون بر ۵۵ میلیارد ریال جهت گازرسانی به ۶ شهرک صنعتی دیگر در برنامه های اجرایی قرار داده است.

مدیریت عامل گاز استان در ادامه افزود:از آغاز و تاسیس شرکت گاز خوزستان تا سال ۱۳۸۴هیچ ناحیه صنعتی تحت پوشش گاز طبیعی قرار نگرفته بود اما با نگاه ویژه مدیران ارشد شرکت ملی گاز ایران و تلاش مجموعه سختکوش و خستگی ناپذیر شرکت گاز استان خوزستان جهش و تحول عظیمی در زمینه خدمات گازرسانی در تمامی بخش های خانگی ،تجاری و صنعتی به وجود آمد.

حسینی نژاد افزود: اکنون شمارگان شهرک های صنعتی برخوردار از گاز طبیعی در خوزستان به عدد ۲۳ رسید و انشا ا… در آینده نزدیک تعداد دیگری از شهرکهای صنعتی به شبکه سراسری گاز شهری متصل خواهند شد.