تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۸:۳۸
کد مطلب : 29235
انتقاد شدید نماینده اندیمشک از سازمان تبلیغات اسلامی:

برخی از مسئولان تبلیغات اسلامی از آمار نفوذ فرقه های انحرافی و عرفان های کاذب خبر ندارند

دارایی تصریح کرد: برخی از مسئولان تبلیغات اسلامی از آمار نفوذ فرقه های انحرافی و عرفان های کاذب خبر ندارند و هنوز در مقابل آنان کاری انجام نشده است به همین خاطر این طرح را تهیه و تقدیم هیئت رئیسه کرده ام و پای اینکار خواهم ایستاد

به گزارش رهیاب نیوز صید عیسی دارایی نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در جمع فرهنگیان اندیمشک گفت: مسئولین بفهمند که مصونیت ندارند،  باید پاسخگو باشند، این انقلاب با خون هزاران نفر تا به امروزسرپا مانده است، یکی از سازمانهایی که در بخش فرهنگ می تواند موثر باشد ولی امروز موثر نیست، سازمان تبلیغات اسلامی است.

 نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده تحقیق و تفحصی از سازمان تبلیغات اسلامی نوشتم، تعدادی از نمایندگان امضا کردند، البته یک نماینده هم می تواند تحقیق و تفحصی را بنویسد و پیگیر کار شود.

وی در ادامه تصریح کرد:در صورتی که نتوانند بنده را قانع کنند، این طرح حتما به صحن علنی مجلس می آید، وباید مسئولین بفهمند که مصونیت ندارند،  باید پاسخگو باشند، این انقلاب با خون هزاران نفر تا به امروزسرپا مانده است، نمی شود ما بگذریم.

نماینده اندیمشک گفت:  امروز رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نزدیک به ۱۲ الی ۱۴ سال است که منصوب شده است، این را نوشته ام در زمانی که شما منصوب شده اید در کل کشور ما یک وهابی نداشته ایم،اما امروز وهابیت در کشور یک تهدید است، در خوزستان هم مورد حمله بسیار شدید وهابیت قرار گرفته ایم،ولی تا به امروز اقدام خاصی از طرف سازمان تبلیغات صورت نگرفته است.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی گفت: پس از عملیات بزرگ فاو که دشمن از نظر نظامی به سختی شکست خورد تحلیلگران غربی صراحتاً اعلام کردند که باید ایران را از جبهه فرهنگی مورد حمله قرار داد و مقام معظم رهبری هم با درک این مطلب سال هاست که شبیخون فرهنگی دشمن را گوشزد می کنند اما سازمان های فرهنگی آنچنان که باید به سخنان رهبری توجه و به وظیفه خود عمل نکرده اند.

 دارایی تصریح کرد: برخی از مسئولان تبلیغات اسلامی از آمار نفوذ فرقه های انحرافی و عرفان های کاذب خبر ندارند و هنوز در مقابل آنان کاری انجام نشده است به همین خاطر این طرح را تهیه و تقدیم هیئت رئیسه کرده ام و پای اینکار خواهم ایستاد.

وی اظهار داشت: امروز حتی وجود یک وهابی هم در کشور ما زیاد است زیرا در این کشور شیعه، بنا بود انقلابی صادر شود، نه اینکه شیعیان ما از جانب وهابیت تهدید شوند، امروز سازمان تبلیغات اسلامی کل کشور در این زمینه کوتاهی کرده است.

نماینده مردم اندیمشک با اشاره به اینکه امروز عرفانهای کاذب روبه رشد هستند، گفت: در زمینه شیطان پرستی و مسائل دیگر که در  کشور اتفاق می افتد بی تاثیر هستیم می گویند سه میلیون معتاد داریم ، سه میلیون معتاد در یک کشور شیعه ، یک کشوری که حکومت اسلامی است، این برای ما خیلی سنگین است

وی افزود: این طرح تحقیق و تفحص را تقدیم هیئت رئیسه مجلس کردم و پای این کار خواهم ماند که دغدغه هایی که حضرت آقا و شماها دارید انشالله بتوانیم به جایی برسانیم، همه در این مملکت باید حساب و کتاب پس بدهند.

عضو خانه ملت گفت:امروز فعالیت سازمان های تبلیغات ما فقط در حوزه هیئت های سینه زنی و زنجیرزنی است در حالی که مردم خودشان این هئیت ها را تشکیل می دهند و فقط مجوزی داده می شود، کارهای فرهنگی زیادی در همه زمینه ها روی زمین مانده که متاسفانه تابه امروز اقدام موثری انجام نگرفته است  انشاا… با این حرکت جدید که با حمایت دیگر نمایندگان آغاز کرده ایم بتوانیم زنگ خطری را در این سازمان به صدا درآوریم که هرکس به وظیفه خود عمل کند و بداند که یک روزی پاسخگو خواهد بود.

وی تأکید کرد: اگر این سوالات نباشد ممکن است انحرافاتی پیش بیاید ولی موقعی که یک وزیر یا یک مسئول می بیند که گروهی وی را نظاره می کنند و از او پاسخ می خواهند حتماً بهتر به وظیفه خود عمل خواهد کرد.

نماینده مجلس گفت: امروز بودجه آموزش و پرورش ۱۳ هزار میلیارد است، ۱۳ هزار میلیاردی که ۹۸ درصد آن خرج حقوق می شود، این بودجه محقق می شود و نمی توانند از آن کم کنند چون حقوق است البته شایدحتی  آن ۲ درصد را کم کنند، خب این برای کارهای زیر بنایی کشور رقم بسیار ناچیزی است، هرچند معلمین چیزی نمی گویند، اما مسئولین باید به فکر آن باشند این بودجه  ناچیزی است.

صید عیسی دارایی عنوان کرد: این را به آقای ابوترابی گفته ام که در یک بررسی اجمالی صورت گرفته  یکی از مدیران صنعت در کشور ماهی ۲۷ میلیون تومان حقوق می گیرد، من دارایی که سرتیپی هستم ماهی ۲ میلیون و خرده ای حقوق می گیرم، یعنی ۱۴ ماه زحمت من  ۱ ماه ایشان می شود، بعد گفتم اگر بیائیم حساب کنیم، باز ۱۲ ماه یک معلم حقوق ۶ ماه من است، در جایی که باید به زیر بنای این کشور توجه کنیم، متاسفانه بیشترین بی توجهی در بخش امنیت و در بخش علم صورت می گیرد، در کشورهای دیگر اینطوری نیست بسیار دارند توجه می کنند ولی در کشور ما این توجه را نمی کنند که باید ماهها این قضیه را دنبال کنیم که انشالله این را به جایی برسانیم.

سردار دارایی در پایان درباره گفتگوی اخیر خود با سیمای خوزستان گفت: آنچه تحت عنوان مصاحبه با من از سیمای خوزستان پخش شد همه حرفهای من نبود و بخش هایی از آن را حذف کرده بودند زیرا برنامه، زنده نبود اما انشاا… سعی خواهم کرد مصاحبه های آینده خود را به صورت زنده انجام دهم تا آنچه را که می گویم بدون حذفیات به گوش مردم برسد.