تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۷:۰۹
کد مطلب : 60421
حجت الاسلام طباطبايي:

برخی از مسئولان درصدد خارج کردن وقف از وقفیت هست

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان گفت: برخی از مسئولان می خواهند وقف را از وقفیت خارج کنند که این گونه افراد باید توجیه شوند.

 

به گزارش عصر آبادان ،حجت الاسلام سید محمد طباطبایی پیش از ظهر چهارشنبه در ششمین همایش وقف و رسانه، وقف را یکی از احکام شرعی اسلام عنوان کرد و افزود: امروز بر هیچ کس پوشیده نیست که اگر قرار است مطلبی بین جامعه نهادینه شود باید از رسانه های جمعی استفاده شود.

وی افزود: رسانه ها بسیار توسعه پیدا کرده اند و اگر قرار است وقف در جامعه نهادینه شود، رسانه ها باید کمک کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان اظهار کرد: جایگاه وقف و اینکه می تواند چه نقشی در اقتصاد مقاومتی و جامعه داشته باشد، باید برای مردم روشن شود. قطعا وقف می تواند نقش بسزایی در جامعه داشته باشد.

حجت الاسلام طباطبایی تصریح کرد: احیای وقف و توسعه موقوفات مسائلی هستند که باید برای مردم فرهنگ سازی شود. رسانه ها در قبال وقف دارای رسالت و مسئولیت شرعی هستند.

وی عنوان کرد: متاسفانه قسمت عمده ای از معترضان و برخی از افرادی که سعی دارند مردم را از وقف دور کرده و نگذارند وقف احیا شود، به دلیل ناآگاهی سبب شده اند که بسیاری از موقوفات روی زمین بمانند، موقوفاتب که اگر احیا شوند، بسیاری از مشکلات جامعه حل می شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان ادامه داد: تعدد زیاد موسسات خیریه، بهزیستی و کمیته امداد به خاطر این است که وقف جایگاه خود را پیدا نکرده و این را می طلبد که رسانه ها برای رضای خدا به این مسئله توجه کنند.

حجت الاسلام طباطبایی گفت: برخی از مسئولان می خواهند وقف را از وقفیت خارج کنند که این گونه افراد باید توجیه شوند زیرا وقف یک حکم الهی است و کسی نمی تواند این کار را انجام دهد و با این وعده ها مردم را متزلزل کند.

وی افزود: اصل توجیه مردم و مسئولان در ارتباط با وقف بسیار مهم است و اجر آن کمتر از وقف نیست. واقف از ما به عنوان امین موقوفات انتظار حفظ، توسعه و تبلور وقف را دارند.