تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۹:۵۷:۱۹
کد مطلب : 20443
امام جمعه خرمشهر در واکنش به تلاش برای برپایی کنسرت در شهرهای آبادان و خرمشهر:

برخی چند آیه قرآن یادگرفته اند ژست کارشناس دینی می گیرند/بخاطر رضایت چندنفر بوالهوس دل امام زمان را نرنجانید

امام جمعه خرمشهر خطاب به مدیرانی که هدفشان برگزاری کنسرت است یادآور شد: نباید بخاطر اینکه چندنفر بوالهوس و هواپرست از شما راضی شوند ، کاری کنید که دل امام زمان (عج) و خانواده های معظم شهدا رنجیده شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید نبی موسوی امام جمعه خرمشهر با اشاره به برخی مدیران فرهنگی اظهار داشت : در شهرهای آبادان و خرمشهر شاهد بعضی از افراد هستیم که چند آیه از قرآن یادگرفته ، ژشت کارشناسان دینی را به خود می گیرند و فکر می کنند قرآن همین است.

وی افزود: این در حالی که باید مسایل دینی را به اهل آن سپرد. کارشناسان دینی ، علما و مراجع عظام تقلید ما هستند. شهید رجایی در این زمینه گفته اند: من از امام(ره) یادگرفته ام که برنامه هایم را در رساله دنبال کنم.لذا یک مسلمان باید مسلمان رساله ای باشد.

موسوی  خطاب به این افراد گفت: اینها نباید فکر کنند چون دو کتاب خوانده و یا دو آیه از قرآن یادگرفته اند پس می توانند تفسیر خودشان از قرآن را بیان و اجرا کنند.

خطیب جمعه خرمشهر خاطر نشان کرد: اسلام،  قرآن به تنهایی نیست .اسلام ، روایات و سنت پیامبر اکرم(ع) به تنهایی نیست. بلکه اسلام مجموعه ای از قرآن و اهل بیت معصومین(ع) است وباید هر دو را با هم دید.

وی با هشدار به کسانی که قصد اجرای برنامه هایی از قبیل کنسرت در این شهرها را دارند ، تصریح کرد: این را اعلام می کنیم مگر مردم حزب الله آبادان و خرمشهر و پنج امام جمعه این مناطق مرده باشند که بخواهید در آبادان وخرمشهر مراکز ضد فرهنگی راه بیندازید وبرنامه هایی مانند کنسرت موسیقی برگزار کنید.

امام جمعه خرمشهر همچنین با اشاره به حضور میلیونی کاروان های راهیان نور در این مناطق گفت: برای چه سال به سال مردم کشور به خرمشهر و آبادان سفر می کنند.چه کششی این همه انسان را مجذوب این مناطق کرده است. آیا دلیلش این نیست که وجب به وجب این سرزمین بوی شهیدان را می دهد.آیا این را باید بفهمید و بفهمیم.

وی خطاب به مدیرانی که هدفشان برگزاری کنسرت است یادآور شد: نباید بخاطر اینکه چندنفر بوالهوس و هواپرست از شما راضی شوند ، کاری کنید که دل امام زمان (عج) و خانواده های معظم شهدا رنجیده شود.

موسوی همچنین افزود: حواستان باشد که اسلام با شادی مخالف نیست.اما باید بدانید که شادی در قالب گناه هم به وجود نخواهد آمد. آرامش و نشاط در ذکر خدای متعال است. در استفاده از طبیعت و فضای سبز و گردشگری است.آرامش در این نیست که عده ای از خدا بی خبر بخواهند جمع شوند و بی بند و باری را ترویج کنند.

امام جمعه خرمشهر گفت: دوباره تاکید می کنم که مردم آبادان و خرمشهر هرگز اجازه نخواهند داد کارهایی که در سایر شهرهای کشور به غلط انجام می شود در این شهرها صورت گیرد.

  1. د. م گفت:

    خداوند به دلسوزان نظام خیر بدهد.