تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , آبان, ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۰:۴۹
کد مطلب : 103527
امام خامنه‌ای در دیدار دانشگاهیان:

برخی کار فرهنگی در دانشگاه را با کنسرت و اردوی مختلط اشتباه گرفته اند/غرب شروط خفت‌باری در فروش سوخت ۲۰ درصد گذاشت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: پایگاه‌های استنادی دنیا می‌گویند سرعت پیشرفت ایران ۲ رتبه کم شده است .

 به گزارش عصر آبادان به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها فرمودند: برخی می‌گفتند نفت داریم چه نیازی به هسته‌ای است، در قضیه فروش سوخت ۲۰ درصد غربی‌ها شروط خفت‌باری‌گذاشتند.ایشان افزودند: البته به نفع ما تمام شد و جوانان ما آن را تولید کردند، زحمت عمده در غنی‌سازی، مربوط به تبدیل اورانیوم خام تا سطح ۲۰ درصداست، همین آن‌ها را دستپاچه کرد.

رهبر انقلاب تصریح کردند: پایگاه‌های استنادی دنیا می‌گویند سرعت پیشرفت ایران ۲ رتبه کم شده است و این بداست، با این سرعت پیشرفت خیلی عقبیم؛ ما را سالهای سال عقب نگه داشته اند.آمریکا پیشرفت علمی را ۱۴۰سال از ما زودتر شروع کرده. آن چیزی که چشم دنیا را خیره کرد سرعت پیشرفت ما بود؛ گفتند سرعت رشد علمی جمهوری اسلامی ۱۳ برابر سرعت رشد دنیاست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: درحالیکه مرکز تحقیقاتی رژیم صهیونیستی از پیشرفت علمی ایران ابراز نگرانی کرده، باید سرعت پیشبد استرفت علمی را حفظ کنیم.