تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۲۲:۴۰:۲۴
کد مطلب : 18446

برنامه‌ریزی به صورت منطقه‌ای با رویکرد استراتژیک در اولویت است

معاون برنامه‌ریزی استاندار خوزستان گفت: یکی از برنامه‌هایی که برای استفاده از مزیت‌های استان خوزستان انجام می‌دهیم برنامه‌ریزی به صورت منطقه‌ای با رویکرد استراتژیک است.

عصر آبادان – به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، امید حاجتی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی توسعه اقتصادی خوزستان با رویکرد استراتژیک که با حضور فرمانداران و مسئولان بخش‌ها که در سالن همایش‌های سردار شهید علی هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: برخی از مزیت‌هایی که در استان موجود است در دنیا هم وجود ندارد.

وی افزود: یکی از برنامه‌هایی که برای استفاده از مزیت‌های استان خوزستان انجام دهیم برنامه‌ریزی به صورت منطقه‌ای با رویکرد استراتژیک است.

معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان بیان کرد: یکی از مهم‌ترین دلایلی که می‌خواهیم در بحث برنامه‌ریزی استراتژیک عمل کنیم شناسایی نقاط قوت در نقاط مختلف استان است.

وی گفت: برای اجرای برنامه‌ریزی توسعه اقتصادی خوزستان با رویکرد استراتژیک باید بررسی شود که چگونه این برنامه را انجام دهیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: پس از اجرای برنامه‌ریزی توسعه اقتصادی خوزستان با رویکرد استراتژیک، دو خروجی اصلی را به دست می‌آوریم که بسته‌های سرمایه‌گذاری با تفکیک شهر‌ها و روستا‌ها است و دیگر نیز شناسایی ویژگی‌های خاص مناطق مختلف خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: برای رشد اقتصادی استان در کنار دیگر مزیت‌هایی موجود در خوزستان قرار است برنامه‌ریزی کنیم بنابراین باید بخشی از بودجه خوزستان را به این بخش اختصاص دهیم.

حاجتی اظهار داشت: بخش‌های مختلف و فرمانداری‌ها با کمک نیروهای موجود خود کار را انجام دهند و اگر خلأ داشتند می‌توانند از بخش خصوصی مشاوره بگیرند.

معاون برنامه‌ریزی استاندار خوزستان متذکر شد: با برنامه ریزی‌هایی که انجام شد قرار است این برنامه بین ۳ تا ۵ سال در استان انجام شود.

وی در پایان از همه مسئولان خواست با تمام توان برنامه‌ریزی توسعه اقتصادی خوزستان با رویکرد استراتژیک را انجام دهند.