تاریخ انتشار خبر: ۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۳:۵۴
کد مطلب : 62614
اعتراض در کلیسای پطرس؛

برهنه شدن زن اوکراینی مقابل چشم پاپ، دردسرساز شد + عکس

:«اقدام این زن در حضور میلیونی مسیحی ها و در بزرگترین کلیسای جهان بسیار خطرناک است.»

 

به گزارش عصر آبادان ،  به نقل از روزنامه لبنانی الدیار، دادگاه واتیکان حکم آزادی فعال زن که به هتک حرمت کلیسای موسوم به “پطرس” اقدام کرده بود، را صادر کرد. “لانا ألکسندروفنا”زن اوکراینی است که در یک تشکل مربوط به حقوق زنان به نام “فیمن” فعالیت می کند. این زن هنگام برگزاری مراسم پیشواز از سال نو در حضور میلیون ها مسیحی بدن خود را در مقابل چشمان پاپ برهنه کرد. این زن همچنین نسبت به مجسمه مسیح که در محل برگزاری مراسم نصب شده بود، بی احترامی کرد.

 

 

بر پایه این گزارش، اقدام این فعال زن که با هدف اعتراض صورت گرفته بود، واکنش شدید واتیکان را در پی داشت. در این رابطه سخنگوی واتیکان احضار لانا ألکسندروفنا به دادگاه را به خاطر حرکات نامتعارف و خدشه دار کردن احساسات مسیحی ها در کلیسای پطرس دانست و بیان کرد:”اقدام این زن در حضور میلیونی مسیحی ها و در بزرگترین کلیسای جهان بسیار خطرناک است. دادگاه واتیکان این فعال زن را به شرط تکرار نکردن چنین رفتارهایی در کلیساها و سایر اماکن مقدس غیر دولتی آزاد کرده است.”

 

 

شایان ذکر است که  کلیسا پطرس در نزدیکی شهرک واتیکان و در مرکز شهر رم ایتالیا قرار  گرفته که نزدیک به ۲۰۰ هزار متر مربع وسعت دارد.

 

 

 

 

«کلیسای پطرس، بزرگترین کلیسای جهان»