تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۵:۲۹
کد مطلب : 58388
سرپرست انجمن سینماگران جوان آبادان خبر داد

برگزاری مسابقات «فیلم منطقه» در منطقه آزاد اروند

سرپرست انجمن سینماگران جوان آبادان از برگزاری مسابقات «فیلم منطقه» در ابتدای اسفندماه سال جاری در منطقه آزاد اروند خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری مسابقات «فیلم منطقه» در منطقه آزاد اروند

به گزارش عصر آبادان ، مجید عیدان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار کرد: استارت آفرینواره عاشورایی اروند زده شد تا بتوانیم جشنواره عکسی میان عکاسان خرمشهری و آبادانی راه بیندازیم و بعد از فراخوان عکس، تصمیم گرفتیم، بخش فیلم باشیم و این بخش را به طور ملی اجرا کنیم.

وی تعداد آثار ارسالی را ۱۶۲ اثر اعلام کرد و گفت: ۱۶۲ اثر ارسال شد که ۵۲ اثر پذیرفته شد و در خرمشهر و آبادان به نمایش درآمد.

سرپرست انجمن سینماگران جوان آبادان اضافه کرد: همچنین از ۱۱ گروه فیلمساز دعوت شد که در حدود پنج روز در خرمشهر مستقر شوند و راهپیمایی اربعین اثر خلق کنند که ظرف روزهای آینده تدوین، تنظیم، آماده و تحویل ما می‌شود.

عیدان با اشاره به روند داوری، تصریح کرد: در داوری، یک بخش سلیقه‌ای است و یک بخش ترکیب بدنی زوایای دید، که در دو بخش عکس و فیلم متفاوت بوده و بخش دیگر زاویه دید هنرمند نسبت به آثارش است.

وی با بیان اینکه در بخش فیلم ۵۲ و در بخش عکس ۲۵ اثر در آفرینواره عاشورایی اروند شرکت داشتند، افزود: این آفرینواره در بخش فیلم سه فیلم برگزیده و در بخش عکس سه عکس برتر و سه عکس تقدیری داشت.

سرپرست انجمن سینماگران جوان آبادان از برگزاری جشنواره فیلم منطقه در منطقه آزاد اروند در اسفندماه سال جای خبر داد و گفت: قرار است از یکم تا چهارم اسفندماه سال جاری یک جشنواره فیلم منطقه‌ای با مشارکت ۱۰ استان در منطقه اروند اتفاق بیفتد.

وی در پایان اضافه کرد: قرار است در این جشنواره منطقه‌ای آثار هنرمندان در سه محور عکس، فیلمنامه و فیلم کوتاه حضور داشته باشد و همچنین فیلم‌های ساخته شده در این آفرینواره نیز در بخش ویژه‌ای از این جشنواره منطقه‌ای به اجرا درآید.

منبع: فارس