تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۹:۳۲
کد مطلب : 34914
در سال فرهنگ کلید خورد؛

برگزاری کنکور بدون حجاب اسلامی!!

در حالی که انتظار می رفت با نامگذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ شاهد برنامه های فرهنگی مناسب باشیم اما در عین ناباوری در برخی از حوزه های برگزاری کنکور امسال شرط ورود به جلسه عدم رعایت حجاب اسلامی بوده است.

برگزاری کنکور بدون حجاب اسلامی!!

به گزارش عصر آبادان ، به نقل از ایران روشن ، چندی پیش مطلع شدیم یکی از اهالی بخش شبانکاره از توابع شهرستان دشتستان استان بوشهر با ناراحتی و عصبانیت به برخی نهادها اعلام کرد که مراقبان کنکور علوم تجربی در شهر برازجان در یکی از حوزه‌های امتحانی، به بهانه شناسایی چهره بانوان داوطلب و جلوگیری از تقلب، مانع از نشستن بانوان چادری سر جلسه آزمون شدند و دختران چادری که دختر وی نیز یکی از آنها بوده است با چشم اشکبار و بغض در گلو بدون پوشش چادر آزمون دادند.

20120927114323_511

در همین راستا حجت‌الاسلام حَمّادی امام جمعه شبانکاره در خطبه‌های نماز جمعه با انتقاد شدید از این اتفاق اعلام کرد: زمانی رضاشاه به زور چادر از سر زنان ما می‌کشید و امروز بعد گذشت سال‌ها از پیروزی انقلاب اسلامی در برازجان به بهانه شناسایی از پوشیدن چادر در جلسه کنکور جلوگیری می‌شود.
امام جمعه شبانکاره ادامه داد:پس از شنیدن این اتفاق از زبان پدر این دختر، بنده با حجت الاسلام مصلح امام جمعه برازجان مرکز شهرستان دشتستان این قضیه را در جریان گذاشتم که وی پس از پرس‌وجو به بنده گفت «تاکنون کسی این قضیه را تأیید نکرده و باید بررسی بیشتری شود».

حمادی افزود: پدر این دختر در شهر شبانکاره حضور دارد و حاضر است در این‌باره شهادت بدهد.

در صورت تایید این خبر، پس ازبخش نامه ی عدم دخالت حراست در بحث حجاب و عفاف دانشجویان دانشگاه آزاد و همچنین برپایی شوی لباس و…این چندمین اقدامی است که برای کمک به افزایش بی حجابی در جامعه و نهاد های دانشگاهی با هیچ گونه مقابله ای از مراجع دولتی و قضایی کشور مواجه نشده است.
شایان ذکر است که این اتفاقات زمانی رخ میدهد که چندی پیش ۱۹۵ نفر از نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای بر لزوم اجرای قانون عفاف و حجاب به منظور مقابله با تهاجم فرهنگی در مقابله با نظام اسلامی تأکید کردند و خواستار اجرای قانون عفاف و حجاب توسط دولت شدند.
به نظر میرسد این نوع نابسامانی های فرهنگی از پیش برنامه ریزی شده و هدفمند میباشد و از دستگاه های ذیربط خواستاریم که با این نوع بدپوششی ها برخورد کنند تا امنیت روانی جامعه خدشه دار نشود.

انتهای پیام