تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۳:۳۶
کد مطلب : 32463

بزرگترین پروژه ساخت بازی رایانه ای ایرانی رونمایی شد +تصاویر

شخصیت اصلی بازی پسری جوان به نام «فادیا» است. وظیفه‌ی او مبارزه با موجوداتی به نام خزدک‌ها است که دنیا را به تباهی کشانده‌اند. روند بازی در شهری به نام «ناریا» اتفاق می‌افتد که مخاطب می‌تواند به بخش‌های این شهر به صورت آزادانه دسترسی داشته باشد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از فرهنگ نیوز، بازی «پروانه میراث نگهبانان نور» روز گذشته با حضور خبرنگاران، مدیرعامل موسسه نشر اندیشه کاظمیون و تهیه کننده بازی پروانه و جناب دکتر سید مهدی دبستانی مدیر پروژه و با شرح اهداف، سیر تولید، و برنامه های آینده استودیوی BeardedBird، در فرهنگ سرای رسانه برگزار شد.
مراحل تولید بازی رایانه‌ای «پروانه» که بزرگترین پروژه ساخت بازی در ایران است به پایان رسیده و این بازی در تابستان ۹۳ در بازارهای داخلی و پس از آن در بازار های خارجی به فروش خواهد رسید.
  
  
این بازی که در استودیوی ایرانی Bearded Bird و توسط موسسه کاظمیون تولید شده،  با کیفیت ترین گرافیک را در میان بازی های ایرانی به خود اختصاص داده  و  خصوصیاتی همچون  دوبله و موسیقی ویژه و داستان و محتوای مبتنی بر فرهنگ ایرانی – اسلامی نیز از ویژگی¬های دیگر این بازی رایانه ای است.
سبک این بازی اکشن ماجرایی بوده و دارای خط داستانی قوی و منسجم و کات سین سه بعدی است. دوربین در این بازی دارای زاویه ۴۵ درجه میباشد که مانع محو شدن کامل در فضای بازی و غافل شدن از فضای اطراف می شود. مخاطب در طول بازی علاوه بر روند اصلی داستان، می‌تواند در دنیای بازی گشت و گذار کرده و ماموریت‌های فرعی را هم انجام دهد که هر کدام از این ماموریت‌ها دارای داستان مجزا هستند، همچنین انجام این ماموریت‌ها علاوه بر افزودن تنوع به بازی، آیتم‌های مخصوصی را هم به مخاطب می‌دهد.
شخصیت اصلی بازی پسری جوان به نام «فادیا» است. وظیفه‌ی او مبارزه با موجوداتی به نام خزدک‌ها است که دنیا را به تباهی کشانده‌اند. روند بازی در شهری به نام «ناریا» اتفاق می‌افتد که دارای بخش‌های متنوعی است و مخاطب می‌تواند به بخش‌های این شهر به صورت آزادانه دسترسی داشته باشد.
 این بازی با سبک هنری خاص و معماری ویژه خود توانایی رقابت با بازی‌های روز دنیا را دارد. گرافیک منحصر به فرد بازی، فانتزی است و بگونه‌ای طراحی شده که قشر وسیعی از مخاطبان را به خود جذب می کند.
گفتنی است بازی رایانه ای پروانه که از لحاظ کمیت و کیفیت بزرگ ترین پروژه ساخت بازی در ایران محسوب میشود و کیفیت رقابت با رقبای خارجی خود را دارد ، حاصل تلاش بیش از ۱۸ ماهه  تیمی ۳۵ نفره از متخصصین ساخت بازی های رایانه ای است و در تابستان امسال در اختیار علاقه مندان و مخاطبان دنیای بازی قرار خواهد گرفت. شایان ذکر است این بازی با حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سازمان فضای مجازی رسانه ای سراج  و مرکز توسعه فناوری اطلاعات  و رسانه های دیجیتال تولید شده است.
برخی از تصاویر رونمایی از این بازی:
انتهای پیام

کلید واژه ها