تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۴:۲۳
کد مطلب : 68437
معاون فرماندار آبادان:

بودجه علوم پزشکی آبادان افزایش یابد

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار آبادان با اشاره به افزایش فضای فکری، ذهنی و کاری مجموعه بهداشت آبادان، گفت: به همراه این افزایش حجم کار باید اعتبارات این مجموعه نیز افزایش پیدا می‌کرد که متاسفانه این امر محقق نشده است.

هفتمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی آبادان با حضور معاون سیاسی اجتماعی فرماندار آبادان، مسئولان بخش بهداشتی و معاون شهردار این شهر صبح امروز در سالن اجتماعات فرمانداری آبادان برگزار شد.

سید محمد مولوی در این جلسه اظهار داشت: خروجی جلسات باید جنبه اجرایی داشته باشد و همه مسئولان مربوطه باید در اجرای این مصوبات تلاش خود را بکنند.

وی با بیان اینکه نقد پذیری عامل موثری در عملکرد صحیح هر مسئول است، ابراز داشت: زمانی در آبادان شبکه بهداشت داشتیم اما اکنون این مجموعه ارتقا یافته و امروز دانشکده علوم پزشکی را در این شهر داریم که این موضوع به خودی خود بر حجم کاری این مجموعه می‌افزاید.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار آبادان با اشاره به افزایش فضای فکری، ذهنی و کاری مجموعه بهداشت آبادان، اظهار کرد: به همراه این افزایش حجم کار باید اعتبارات این مجموعه نیز افزایش پیدا می‌کرد که متاسفانه این امر محقق نشده است.

مولوی تمرکز بیشتر دانشکده علوم پزشکی بر روی شاخص‌ها و مدیریت و پیگیری عملکرد اجرایی در این باره را ضروری دانست و گفت: تناسب تعداد بیمار با بیمارستان، آمبولانس، تعداد تخت‌ها، فضا و امکانات بیمارستان از جمله مواردی است که باید در نظر گرفته شود.

وی افزود: با بررسی پیگیری‌های مصوبات گذشته و تمرکز بر جنبه اجرایی جلسات می‌توان بهره وری را به ویژه در بخش بهداشت و سلامت غذایی که ارتباط مستقیم با سلامت مردم دارد افزایش داد و پس از آن بررسی کنیم که سهم عملکرد ما در این افزایش چقدر بوده است.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار آبادان تصریح کرد: برخی موضوعات با یک تلفن و یا پیگیری کوچک قابل حل هستند و نیازی به مصوبه ندارند و به جای وقت گذاشتن برای آن‌ها می‌توانیم تمرکز خود را بر روی مسائل مهم‌تری قرار دهیم.

مرجع / تسنیم