تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۰۰:۵۵:۲۷
کد مطلب : 19833

بیانیه بسیج طلاب و روحانیون آبادان در واکنش به برگزاری کنسرت های ساختارشکن

عصر آبادان- بسیج طلاب و روحانیون آبادان در بیانیه ای نسبت به برگزاری کنسرت های مبتذل و هنجارشکن واکنش نشان دادند.

به گزارش عصر آبادان در این بیانیه آمده است:

سپاس خداوندی را که خلف وعده نمیکند ، سپاس خداوند را بابت نصرت و یاریش.

سپاس خداوند را که بعد از انذار و راهنمایی مسؤلین توسط امت حزب الله،باعث هدایت و بیداری آنها و تعطیلی محفلی از محافل شیطان شد.

سپاس و تشکر از تمام کسانی که ما را در اقامه امر به معروف و نهی از منکر یاری کردند

میل به لذت طلبی در نهاد آدمی قرار داده شده است. اسلام با اصل لذت مخالف نیست بلکه به آن ترغیب میکند.امام علی (ع) میفرمایند : زمان خود را به سه بخش تقسیم کن ،عبادت ، کار،لذت حلال. آری لذت حلال.

حال که غیرت دینی حرکت خودجوش جمعی از مردم اصیل و متدین آبادان را در دفع محفلی ناموزون به وجود آورده، بعضی چشم بسته ،دهان را باز کرده ، آن را تندروی ،افراط و متکی به مراکز قدرت دانستند.

ما را متحجر،عقب مانده،تندرو وافراطی نامیده اند. به کدامین دلیل؟به دلیل پایبندی به اعتقاداتمان ؟ به دلیل ایستادگی بر اصولمان ؟ به دلیل اصرارمان بر اسلام ناب محمدی(ص) ونه آمریکایی؟یا  به دلیل جلوگیری از فساد ، گناه ،اختلاط دختر و پسر و …؟

میگویند شما موسیقی و شادی را در آبادان تعطیل کردید،ولی نمیگویند کدام موسیقی و کدام شادی(کلمه حق یراد بها الباطل)

میگویند شما با پشتوانه قدرت اقدام به این کار کردید ، ولی نمیگویند کدام قدرت . بله ، قدرت واقعی ما در ایمان ما نهفته است ،در تکیه بر قدرت لا یزال الهی ، که، إن تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم (سوره محمد(ص) آیه۷)

آری فحش اگر بدهند آزادی بیان است!جواب اگر بدهی بی فرهنگی!سؤال اگر بکنی تفتیش عقاید است!سؤال اگر بکنند آزادی بیان !تهدید اگر بکنند دفاع کرده اند ! تهدید اگر بکنی خشونت طلبی! و این داستان همچنان ادامه دارد …

و اما فرهنگ

چه نام آشنایی و چه غریب و بی کس وکاری. بیش از یک دهه از فرمایش مقام معظم رهبری ،امام خامنه ای(مد ظله) مبنی بر تهاجم فرهنگی میگذرد و حال بعضی مسؤلین از خواب زمستانی غفلت بیدار شده و با چشمان همچنان خواب آلود ، دوان دوان به مبارزه با تهاجم شیطان آمده اند.  هان به کجا چنین شتابان…  ، فرهنگ ما محصول غرب و شرق نیست . غنای فرهنگ مرا به چه میفروشید؟به موسیقی و طرب ؟ به اختلاط دختر و پسر ؟ فرهنگ ناب محمدی را با چه معامله میکنید؟ آقایان از کی کنسرت وارداتی از فرهنگ غرب ،با اجرای آنچنانی ، نام فرهنگ ایرانی به خود گرفته است؟ از کی ترویج بی بند و باری ردای مقدس آزادی بیان به خود گرفته است؟آقایان حقوقدان ! در کدام قانون عنوان شده است که اختلاط دختر و پسر بی اشکال است ، که به موجب آن برای دیگران حق ایجاد میکنید؟جنابان فرهنگی و فرهنگ دوست ، در بین بیش از ده قومیت و دین و مذهب در ایران عزیز کنسرت با فرهنگ کدام یک از این قومیتها نسبت دارد.

 

راستی شما عزیزان مشکلات اقتصادی مردم را هم دیده اید؟ کنسرت آن هم با قیمت گزاف بلیطش کدام یک از مشکلات این مردم را حل میکند؟ ادعا میکنید کنسرت باعث شادی مردم میشود،مردم را به خنده وا میدارید که رنج سیل را فراموش کنند یا مشکل بهداشت ، افت تحصیلی جوانان، مشکلات آب و فاضلاب و بهداشت یا ازدواج و اشتغال جوانان.کدام را فراموش کنند؟ کدامشان با برگزاری کنسرت برطرف میشود.

حرف آخر

ترویج موسیقی نباید باشد.

امام خامنه ای (مد ظله) :

الان در دانشگاه های کشور ترویج موسیقی میشود . نباید باشد . ترویج موسیقی یک کاریست بر خلاف مذاق اسلام. درست است که هرنوع موسیقی حرام نیست ، اما ترویج موسیقی به این معنی نیست که میروند یک نوع موسیقی که حرام نیست را میگردند با دقت پیدا میکنند و آن را تعلیم میدهند و ترویج میکنند.این نیست بلکه درست عکس این است . در موارد بساری عکس این است.

بیانات در دیدار با اعضای شورای انقلاب فرهنگی ۲۳/۱۰/۸۲

بسیج طلاب و روحانیون ۱۳\۱۲\۹۲

 

 

 1. ناشناس گفت:

  آقای آیادانی ، موسیقی در همین مقداری که شما در منزلتان ، اتوموبیلتان و …. و در حریم خصوص خود و ازهر نوعی بهره می برید کافی نیست ؟ آیا حل مسائل اجتماعی شهری مثل آبادان متوقف ترویج موسیقی سالم و سازنده است ؟ ترویج اخلاق زندگی شهروندی ، ترویج رانندگی صحیح ، ترویج حفظ حقوق و امنیت شهروندان آبادان ، ترویج سلامت و بهداشت و درمان ، که همگی بنظر می آید به نسبت ترویج موسیقی مورد نظر شما (اجرای کنسرتهای مختلط) نیازمند پیگیری بیشتر هستند دغدغه های شما را تشکیل نمی دهند ؟

 2. آبادانيي گفت:

  مجددا خدمت شما سلام عرض می کنم. مرا به افکار بسته و …متهم کردید، عیبی ندارد، ولی بالاخره پاسخ ندادید و پرسش به قوت خود باقیست: آیا توان و قابلیت ترویج و اشاعه موسیقی سالم و علمی و سازنده که مدنظر حضرت آقاست را دارید؟

 3. غلوم کم سواد گفت:

  آبادانی واژه های آخرت که بسیار رقت بار است فقط از گلوی افرادی خارج میشه که از افکار بسته وبدون استدلال بهره می برند پس سعی کن در دوران جدید که مبتنی بر تدبیر و امید است آبروی جناح چماق وهویج را نبری

 4. آبادانی گفت:

  سلام. آقایان بسیج طلاب و روحانیون معزز آبادان. شما قادر به برگزاری کنسرت و ترویج موسیقی سالم و حلال مدنظر امام خامنه ای(مدظله العالی) که در همین نقل قول پایانی شما به آن اشاره شده هستید؟ اگر هستید بسم الله. اگر نیستید دست از توهین و تکفیر و تخریب بردارید. عرض بنده تمام.

 5. فدائی گفت:

  درود بر روحانیون بصیر آبادان