تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۸:۳۴
کد مطلب : 48135

بیماری ابولا بازار طلا را به هم ریخت

مشاهده نخستین بیمار ابولا در آمریکا و کاهش ارزش دلار اگرچه اوایل صبح امروز تا حدودی قیمت طلا را افزایش داد اما در ادامه، پیش‌بینی‌ها از افزایش ارزش دلار تقاضا را برای فلز گرانبهای زرد کاهش داد و قیمت طلا را تاحدودی پایین آورد.

 امروز قیمت طلا در بازارهای جهانی ۵۰ سنت افزایش یافت و به قیمت ۱۲۱۲ دلار و ۵۰ سنت معامله شدT قیمت طلا در اوایل صبح امروز در کمترین میزان به ۱۲۰۹ دلار و ۴۰ سنت به فروش رفت و در بیشترین قیمت به ۱۲۱۳ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.

قیمت امروز طلای جهانی نسبت به یک ماه گذشته ۵۳ دلار و ۳۰ سنت و نسبت به یکسال گذشته ۱۰۳ دلار و ۸۰ سنت با کاهش مواجه بوده است.

به گزارش رویترز، ارائه آمارهای ضعیف از اشتغال و مشاهده بیماری ابولا در آمریکا همچنین کاهش ارزش دلار سرمایه‌گذاران سهام را دلسرد کرد و اوایل صبح امروز تا حدودی قیمت طلا افزایش داشت اما در ادامه، پیش‌بینی‌ها از افزایش ارزش دلار تقاضا را برای فلز گرانبهای زرد کاهش داد و قیمت طلا را تا لحظه انتشار خبر  ۵۰ سنت کاهش داد.

براساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران بخش طلا در انتظار جلسه تصمیم‌گیری بانک مرکزی اروپا هستند که انتظار می‌رود جزئیاتی از طرح جدید سرمایه خرید ارائه کند و این امیدواری هست تا این تصمیم اقتصاد منطقه یورو را زنده کند.

منبع: فارس