تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۹:۰۳
کد مطلب : 31642

بی حجابی در سواحل شمال کشور+تصاویر

برخی از شهرک های ساحلی شمال کشور که نیروی انتظامی به دلیل محصور بودن اطراف آن، قادر به ورود و کنترل آنها نیست، شاهد فجیع ترین بی بند و باری های برخی افراد ساکن در این سواحل اختصاصی هستند.

بلاغ: بی بندوباری در خزرشهر و دریاکنار

به گزارش عصر آبادان  به نقل از بلاغ، همه ساله با آغاز تعطیلات بهار و تابستان، مسافرت های مردم نیز به مناطق مختلف کشور آغاز می شود.

شهرستان بابلسر به عنوان یک منطقه توریستی، همه ساله میزبان انبوهی از مسافران است. مسافرانی که با فرهنگ و آدابی متفاوت از مناطق مختلف کشور به شمال ایران می آیند تا از آب و هوای مساعد این منطقه بهره مند شوند.

بلاغ: بی بندوباری در خزرشهر و دریاکنار

اما برخی از میهمانان حرمت صاحب خانه را نگه نمی دارند و با وضعیت حجاب نامناسب خود به مردم سنتی و مذهبی منطقه توهین می کنند.

سال های گذشته بارها از رسانه های مختلف به مسئولین بابت این معضل فرهنگی تذکر داده شد. البته نباید از حق بگذریم که اقدامات فراوانی هم از سوی مسئولین به خصوص نیروی محترم انتظامی جهت برخورد با این معضل انجام پذیرفت اما این اقدامات منجر به حل این مشکل نشده است.

بلاغ: بی بندوباری در خزرشهر و دریاکنار

مدتی پیش خبرنگار بلاغ جهت بررسی وضعیت شهرک های دریاکنار و خزرشهر وارد این مناطق شد. اگر چه ورود به این مناطق نیاز به ارائه کارت ورود و تشریفات اداری دارد و هرکسی نمی تواند وارد این شهرک ها شود اما پس از مشکلات فروان و متوسل شدن به چندین نفر توانست اجازه ورود پیدا کند.

با اینکه هنوز فصل امتحانات مدارس و دانشگاه ها به پایان نرسیده بود ولی اکثر ویلاها مملو از مسافر بودند.

بلاغ: بی بندوباری در خزرشهر و دریاکنار

مسئله ای که مانند سال های گذشته شکلی آزار دهنده داشت، وضعیت بد حجاب چه در بین بانوان و چه در بین آقایان بود. به گونه ای که محیط هیچ سنخیتی با جمهوری اسلامی ایران نداشت.

آقایان با مایو و بانوان بدون روسری و با بدترین نوع پوشش به راحتی در حال عبور و مرور در این شهرک ها بودند.

بلاغ: بی بندوباری در خزرشهر و دریاکنار

فراموش نکنیم این مشکل از سال ها پش آغاز شده و سال به سال در حال گسترش است. اجازه ندهیم علاج کار از دستان مان خارج شود.

بارها چهره های شاخص سینما و فوتبال در این شهرک ها دستگیر شده اند که حتی مستند یکی از آنها نیز پخش شد.

به گزارشبلاغ، در پرآسیب ترین نقاط  این دو شهرک که قیمت ویلاها بالغ بر یک میلیارد تومان است،افرادی سکونت دارند که اصل معاش شان در آنجا بر پایه ی بی بند و باری است.

بلاغ: بی بندوباری در خزرشهر و دریاکنار

با توجه به اینکه بارها از سوی مردم ابراز گله مندی شده ولی ظاهرا نشاط صنعت توریسم در این مناطق به قیمت بی غیرتی تمام شده  و هیچ اقدامی در این باره صورت نمی گیرد.

دو سال قبل پایگاه خبری تحلیلی صراط نوشته بود:

برخی از شهرک های ساحلی شمال کشور که به دلیل محصور بودن اطراف آن اجازه کنترل و ورود به آنها به نیروی انتظامی داده نمی شود، طی یک ماه گذشته و در خلال ماه مبارک رمضان شاهد فجیع ترین بی بند و باری های برخی افراد ساکن در این سواحل اختصاصی بوده اند.

بلاغ: بی بندوباری در خزرشهر و دریاکنار

دهکده های ساحلی اغلب با احداث چند ویلای اختصاصی در کنار دریا، تأسیس می شوند و به دلیل آنکه تعداد محدودی از افراد، مالک زمین ها و سواحل نزدیک به این شهرک ها هستند، اغلب به صورت یک منطقه آزاد و بدون نظارت پلیس و نیروی های انتظامی اداره می شوند و همین دلیل هم سبب شده تا تعدادی از افراد سودجو که به دنبال بهانه ای برای به فساد کشیدن مناطق تفریحی کشور هستند با حضور در این مراکز فضا را برای اجرای بی بند و باری های اخلاقی آزاد ببینند.

بلاغ: بی بندوباری در خزرشهر و دریاکنار

یکی از اصلی ترین معضلات این سواحل اختصاصی، اختلاط دختر و پسر است که به دلیل عدم حضور نیروی انتظامی و نهاد های نظارتی، چند سالی است به امری طبیعی در این شهرک های تفریحی تبدیل شده و ساکنان این شهرک ها می توانند به صرف تملک یکی از ویلاهای این مناطق ساحلی، به سادگی خود را در یکی از آزاد ترین سواحل دنیا، بدون حضور نیروهای انتظامی و نهاد های کنترلی کشور حس کنند.

بلاغ: بی بندوباری در خزرشهر و دریاکنار

برگزاری آزادانه پارتی های شبانه و گردهم آمدن های بی قاعده دختران و پسران هم یکی دیگر از معضلاتی است که این شهرک های تفریحی با آن دست و پنجه نرم می کنند و طبق برخی آمار های تایید نشده در بعضی از فصول سال که مناطق شمالی از حجم کمتر گردشگر برخوردار است، این شهر ها مکان مناسبی است برای برگزاری های پارتی های مختلط شبانه که طی سال های گذشته ماه مبارک رمضان هم به این فصل ها اضافه شده است.

بلاغ: بی بندوباری در خزرشهر و دریاکنار

لازم به ذکر است که این سواحل اختصاصی در محل طرح های سالم سازی دریا هم قرار دارد، اما به دلیل عدم کنترل نهاد های نظارتی متاسفانه مشاهده می شود  در پاره ای از مواقع برخی تصاویر از این سواحل نیمه خصوصی در اختیار سایت های غیراخلاقی و کاربران شبکه های اجتماعی قرار می گیرد.همه این موارد گویای ضرورت اعمال کنترل بیشتر توسط نیروهای انتظامی و امنیتی کشور روی فعالیت این دهکده ها و سواحل اختصاصی است.

انتهای پیام/

 1. ناشناس می‌گه:

  یکسری عکس ثابت که در همه سایتهایی که گدایی کلیک میکنند بازنشر میشه

 2. آبادانی می‌گه:

  اشاعه فحشاء دارای آثار ناگواری است که به تعدادی از آنها اشاره می‌شود:

  اولاً: آبروى مسلمانى ولو گناهکار باشد باید محفوظ بماند (مگر اینکه در نزد حاکم شرع از راه ادله شرعیه جرم او به اثبات برسد که باز هم آن شخص بعد از اجراى حد و یا تعزیر، شخص محترمى خواهد بود) بنابراین آبروى مسلمانى ولو گناهکار را نمى توان در معرض تهدید قرار داد ولی با اشاعه فحشای کسی آبروی او در بازار لاابالی گری تباه می‌شود.

  ثانیاً: وقتى کسى گناه فردی یا گروهی را براى افراد دیگر نقل مى‌کند قباحت و زشتى گناه در نظر مردم کم کم زایل مى‌شود و حفظ ظاهر جامعه از آلودگیها -که خود سد بزرگى در برابر فساد بود- با اشاعه فحشاء و نشر گناه شکسته می‌شود و این سد شکسته شده، گناه را کوچک مى‏کند و آلودگى به آن را ساده مى‌سازد و به مساله‌اى رایج و عادى تبدیل مى‌گردد تا اینکه منجر به گناهان علنى می‌شود.

  در حدیثى از پیامبر اسلام(ص) مى‏خوانیم:

  «کسى که کار زشتى را نشر دهد همانند کسى است که آن را در آغاز انجام داده است».

  ثالثاً: وقتى انسان، گناه کسى را پشت سر او باز گو کرد حسب قوانین شرعى مرتکب غیبت شده است (مگر اینکه آن گناه طورى علنى باشد که فسق آن گناهکار واضح و روشن گردد).

  رابعاً: براساس روایات دینی هر کس گناهی را در جامعه نهادینه سازد هر موقع که کسی مرتکب آن شود وی نیز در عقوبت آن شریک خواهد بود. بنابراین او در روز قیامت هنگامی که نامه اعمالش را به دستش دهند گناهانی را در آن می‌یابد که خود مرتکب آنها نشده است ولی بخاطر انجام دیگران وی نیز در تبعات آنها شریک شده است.

 3. ........ می‌گه:

  باوجود منطق ازاد ه این اوضاع رو ایجا هم میخان پیاده کنن اما کور خوندن

 4. رضا بن حسین بن محمدرضا می‌گه:

  انتشار این گونه تصاویر هرچند به جهت تذکر اخلاقی به آحاد جامعه باشد کار پسندیده ای نیست.
  از وب سایت خبری و تحلیلی عصر آبادان که رسانه ای ارزشی و انقلابی ست این حرکت بسیار بد بود.
  حضرات و مومنین این رسانه ی محترم سعی کنند در انتشار اخبار، صرفا به موضوعی داغ و پربازدید توجه نکنند.
  کمتر از شما حسین بن رضا بن محمد رضا