تاریخ انتشار خبر: ۹ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۳:۵۰
کد مطلب : 116445
کعبی نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی:

تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان در بخش آب آبادان هزینه شده است / هنوز در برخی مناطق با تانکر آبرسانی می شود

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آمار تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان در بخش آب آبادان هزینه شده است اما ثمره آن از بین رفتن نخلستان‌ها و کاهش انگیزه برای کشت در زمین‌ها است.

Amer-ka'abi

به گزارش عصر آبادان، عامر کعبی در جلسه رسیدگی به مشکلات آب، فاضلاب و برق شهرستان آبادان که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه مباحثی درباره حوزه‌های مختلف مطرح شد که در هر مورد حداقل ۴ یا ۵ مشکل داشتیم.

وی بابیان اینکه بعد از گذشت ۲۷ سال از جنگ هنوز نتوانستیم در یک حوزه مشکلات را به‌طور کامل حل کنیم، عنوان کرد: درحالی‌که این مشکلات در بسیاری شهرها حل‌شده است و صرفاً برای چشم‌انداز بهتر در این موارد جلسه می‌گیرند.

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل آب آبادان، بیان کرد: در آبادانی که زمانی دارای بهترین امکانات بوده آب در برخی مناطق به‌وسیله تانکر به خانه برده می‌شود.

کعبی تصریح کرد: طبق آمار تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان در بخش آب آبادان هزینه شده است اما ثمره آن از بین رفتن نخلستان‌ها و کاهش انگیزه برای کشت در زمین‌ها است.

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه آزاد اروند به‌عنوان مرهمی بر زخم‌های آبادان تأثیرات خود را داشته است اما چاره اساسی نیست و وضعیت امروز مردم ما وضعیتی نیست که برای ما پذیرفتنی باشد.

وی اظهار کرد: دولت‌ها برای آبادان بودجه در نظر گرفتند و شاهد وجود تمایل بالای مدیران استان و شهرستان برای انجام کار هستیم اما خروجی آن مشکلاتی است که امروز ما با آنها مواجه هستیم.

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در یک جلسه نمی‌توان مشکلات آب، فاضلاب و برق آبادان، شهرستان‌ها و روستاهای تابعه را حل کرد، اظهار داشت: هرکدام از این موضوعات مطرح‌شده جلسات تخصصی خاص خود را می‌طلبد و پیشنهاد می‌دهم تا فرماندار آبادان نسبت به برگزاری چنین جلساتی اقدام کند.

کعبی بابیان اینکه میزان پرت یا هدر رفت آب در خطوط لوله آبادان ۵۰ درصد است، بیان کرد: این موضوع گویای نیاز جدی شبکه آب آبادان به ترمیم و بازسازی است.

وی تصریح کرد: حق نداریم پروژه‌ای را تعریف کنیم که حاصل آن هدر رفتن سرمایه‌ها باشد و ما را به نتیجه مورد انتظار نرساند و باید در بحث تعریف پروژه‌ها دقت زیادی شود.