تاریخ انتشار خبر: ۶ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۷:۲۶
کد مطلب : 47222
قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد

تبدیل مینوشهر به بهترین منطقه گردشگری/ توسعه بندر خشک در شلمچه

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مینوشهر به بهترین منطقه گردشگری کشور تبدیل می‌شود.

 
 

 

خبرگزاری فارس: تبدیل مینوشهر به بهترین منطقه گردشگری/ توسعه بندر خشک در شلمچه
    •  
 

به گزارش عصر آبادان، عبدالله کعبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مینوشهر به بهترین منطقه گردشگری کشور تبدیل می‌شود اظهار کرد: برای این منظور انجام طراحی‌های لازم در دستور کار این سازمان قرار دارد.

وی اضافه کرد: توسعه گردشگری منطقه با توجه به ظرفیت‌های موجود طبیعی یکی از برنامه‌های سازمان منطقه آزاد اروند به شمار می‌رود.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: برای این منظور اعتباری معادل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای توسعه فضای سبز این منطقه از سوی سازمان منطقه آزاد اروند اختصاص داده شد.

کعبی یادآور شد: در توافقی که با شهردار مینوشهر داشتیم مقرر شد تا وی چندین نقطه را به عنوان فضای سبز در سطح منطقه ایجاد کند که البته تمام اعتبار مورد نیاز توسط منطقه آزاد تامین و در اختیار وی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به حضور سرمایه‌گذاران در این منطقه برای ساخت هتل ادامه داد: موافقت‌های اولیه صورت گرفته و به زودی کارهای اجرایی ساخت این هتل‌ها آغاز می‌شود.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: مبلغ ۷ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به تجهیز و نوسازی فضاهای آموزشی در شهرهای آبادان و خرمشهر از سوی سازمان منطقه آزاد اروند اختصاص داده شد.

کعبی از خرید یک‌هزار دستگاه کولر دو تیکه برای مدارس آبادان و خرمشهر خبر داد و تصریح کرد: این کولرها جایگزین کولرهای قبلی شده و کولرهای قبلی نیز در صورت نیاز به نوسازی کارشان به انجام می‌رسد و تحویل مدارس روستایی می‌شوند.

*توسعه بندر خشک در شلمچه

موضوع توسعه بندر خشک در منطقه شلمچه از دیگر موارد قابل اشاره توسط قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند بود که در این زمینه گفت: در زمان حاضر برنامه‌ریزی برای انجام این کار صورت گرفته تا بتوانیم یک دروازه دیگر برای افزایش صادرات به عراق را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به در پیش بودن ایام محرم و صفر و اربعین حسینی افزود: از هم‌اینک ستادی ویژه برای بررسی مسائل مرتبط با زوار در مرز شلمچه و ارائه راهکارهای عملی برای رفع آنها تشکیل داده‌ایم.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند از تلاش برای توسعه بندر خرمشهر خبر داد و اظهار کرد: با توسعه بندر خرمشهر و اتصال آن به بندر خشک شلمچه بخش اعظمی از بارهای وارده از طریق این بندر و توسط کشتی‌های حمل بار به بصره ارسال و در آنجا تخلیه می‌شوند.

*استقرار گمرک در شهرک صنعتی آبادان

کعبی در بخش دیگری از سخنان خود از استقرار گمرک جمهوری اسلامی در شهرک صنعتی آبادان خبر داد و تصریح کرد: با استقرار گمرک در این شهرک واحدهای مستقر در آن می‌توانند مشکلات خود را در زمینه مسائل گمرکی رفع کنند.

وی با اشاره به ایجاد هفت گیت (دروازه) به عنوان مسیرهای ورود و خروج از منطقه آزاد اروند یادآور شد: بر اساس توافق حاصل شده با گمرک قرار شد تا کار طراحی گیت‌ها را گمرک و هزینه اجرای آن را منطقه آزاد اروند بپردازد.

*آغاز حاشیه‌سازی اروند از هفته آینده

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با توجه به توافقات حاصل شده موضوع ایجاد فضای سبز در حاشیه اروندرود در هفته گذشته موضوع فراخوان مناقصه انجام شد و پیمانکاران آمدند، مناقصه برگزار شد و پیمانکار منتخب از هفته آینده کار خود را آغاز می‌کند.

کعبی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده توسط استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان در بحث ساحل‌سازی اروندرود افزود: در این زمینه نیز با تامین اعتبار توسط این سازمان و اجرا توسط شهرداری آبادان کار به انجام می‌رسد.

وی افزود: موضوع ساحل‌سازی اروند با هدف ایجاد فضاهای تفریحی و شاد برای شهروندان انجام می‌شود که خوشبختانه تمام موارد پیرامونی آن اعم از مسائل امنیتی و غیره حل شده است.

*توافق با بانک ملی برای صدور کارت شهروند اروند

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص صدور کارت شهروندی تحت عنوان «کارت شهروند اروند» تصریح کرد: بر اساس توافق به عمل آمده با بانک ملی و بر پایه اطلاعاتی که در اختیار دارند کارت شهروندی صادر می‌شود.

به گفته کعبی، این کارت هم به عنوان کارت شناسایی و هم به عنوان کارت بانکی و هم به عنوان کارت شهروند اروندی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 منبع: فارس