تاریخ انتشار خبر: ۱ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۶:۳۷
کد مطلب : 125347
هانی‌زاده مطرح کرد؛

تبلیغات انتخاباتی با خرید هواپیماهای بوئینگ و ایرباس/روحانی پاسخگوی مسائل پشت پرده صندوق ذخیره فرهنگیان باشد

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به استعفای یکباره فانی به جای استیضاح، گفت: روحانی باید پاسخگوی مسائل پشت پرده صندوق ذخیره فرهنگیان باشد.

تبلیغات انتخاباتی با خرید هواپیماهای بوئینگ و ایرباس/روحانی پاسخگوی مسائل پشت پرده صندوق ذخیره فرهنگیان باشد

حسن هانی‌زاده،کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خاورستان با اشاره به استعفای وزرای سه وزارتخانه آموزش و پرورش، فرهنگ وارشاد اسلامی و ورزش و جوانان، اظهار کرد: به نظر می رسد برکناری وزرا با اهداف انتخاباتی صورت نگرفته است.

وی خاطر نشان کرد: مردم توجه زیادی به برکناری وزرا ندارند و تمام توجهشان به بهبود وضعیت اقتصادی کشور معطوف است از این رو رئیس جمهور با اشراف به این امر از استعفای وزرا به عنوان مسئله ای انتخاباتی بهره نمی گیرد.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: روحانی برای جلب اعتماد و آرای مردم در انتخابات پیش رو پروسه تبلیغاتی خود را در حوزه اقتصادی اجرا می کند و خرید هواپیماهای بوئینگ و ایرباس نیز گواه این تبلیغات انتخاباتی است.

وی تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی به دلیل مسائل پشت پرده صندوق ذخیره فرهنگیان پیگیر استیضاح وزیر آموزش و پرورش بود اما پیش از اینکه این مسئله به چالش ملی تبدیل شود فانی استعفا داد از این رو اکنون رئیس جمهور باید در این زمینه پاسخگو باشد.

هانی‌زاده اضافه کرد: برخی شنیده ها حاکی از معرفی محمدعلی نجفی برای گرفتن رأی اعتماد به عنوان وزیر آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی است که این گمانه زنی ها پایه درستی ندارد.

 وی تصریح کرد: انتصاب فانی به عنوان وزیر آموزش و پرورش از ابتدا عملی اشتباه بود، همچنین گودرزی نیز در جایگاهی نبود که بتواند وزارت ورزش و جوانان را اداره کند.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: جنتی سابقه فعالیت فرهنگی روشنی داشت اما با دادن پروانه نمایش برخی فیلم های مغایر با شأن اسلام کارنامه خود را خدشه دار کرد.

انتهای پیام/