تاریخ انتشار خبر: ۷ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۴:۴۷:۳۹
کد مطلب : 19007
حنظل عيداني:

تبیین تصمیمات دولت در توسعه منطقه آزاد اروند برای مردم ضروری است

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر آبادان تبیین زوایای تصمیم دولت در توسعه منطقه آزاد اروند را برای مردم ضروری دانست.

عصر آبادان – حمید حنظل عیدانی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: موضوع تبیین زوایا و ابعاد تصمیمات دولت مبنی بر توسعه منطقه آزاد اروند به کل شهرهای آبادان و خرمشهر در جهت توسعه همه جانبه استان خوزستان را برای مردم امری ضروری است.

وی افزود: در این راستا استفاده از نظریه کارشناسان و تحلیگران اقتصادی در زمینه تجزیه و تحلیل پیامدهای این تصمیم می تواند ثمر بخش باشد.

عضو شورای شهر آبادان با بیان اینکه مسئله محدوده منطقه آزاد اروند به کل شهرهای آبادان و خرمشهر یکی از موارد مورد پرسش مردم این دو شهر است، بیان کرد: به طور حتم رسانه ها اعم از نوشتاری، شنیداری و دیداری می توانند نقش مهم، مؤثر و سازنده‌ای را در این خصوص ایفا کنند.

حنظل عیدانی از برشمردن مزایا و معایب این تصمیم گیری و به ویژه شیوه مدیریت این دو شهر و بررسی راهکارهای تعامل و همکاری در جهت پیشبرد اهداف مشترک را به عنوان سر فصلهای قابل پرداخت توسط رسانه ها عنوان کرد.

مشاور سازمان منطقه آزاد اروند ایجاد وحدت و همگرایی در جامعه را مبنای تحقق اهداف برشمرد و اظهار کرد: نحوه مشارکت ساکنان منطقه در فعالیت‌های اقتصادی، راهکارهای ایجاد درآمدزایی و اشتغال مولد، نحوه انجام تعاملات و همگرایی میان دستگاه‌های اجرایی با سازمان منطقه آزاد اروند باید از طریق رسانه ها پیگیری و به اطلاع مردم برسد.

وی با اشاره به شیوه‌های گوناگون ایجاد اجماع و همگرایی در جامعه تصریح کرد: برپایی مناظره‌ها توسط مسئولان، تشکیل میزگرد با استفاده از کارشناسان امر، گفتگو با افراد متخصص در زمینه‌های مختلف و استفاده از نظرات‌ و ایده‌های مردمی به عنوان ذی نفعان اصلی منطقه می‌تواند در جهت تحقق و دستیابی به اهداف مشترک کمک فراوانی کند.