تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۵:۴۵
کد مطلب : 93248

تحصن دانشجویان دانشگاه های جنوب کشور در دانشگاه شیراز /تصاویر

این تحصن فردا نیز ادامه خواهد یافت. برنامه و سخنران برنامه تحصن روز سه شنبه مشخص شده است.

 

به گزارش عصر آبادان  به نقل از شیرازه، پس از درخواست‌های مکرر جهت اخذ مجوز تجمع دانشجویی در شهر شیراز و عدم پاسخگویی مسئولان مربوطه جهت برگزاری تجمع در جهت اعتراض به زیاده خواهی های آمریکا و حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای ایران، دانشجویان از عصر امروز تا پاسی از شب در دانشگاه شیراز متحصن شدند.
این تحصن از ساعت حدود ۷ عصر تحت تدابیر شدید امنیتی در مسجد دانشگاه شیراز با حضور بیش از ۵۰۰ دانشجو از شهرستان های استان فارس و استان های همجوار فارس آغاز شد.

دانشجویان دانشگاه های جنوب کشور در دانشگاه شیراز تحصن کردند+ تصاویر، حواشی و برنامه های روز دوم تحصن

در ابتدای این تحصن حجت الاسلام نیری، مسئول نهاد رهبری دانشگاه شیراز و حجت الاسلام مقامی مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر سربازیان عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شیراز به جمع متحصنین پیوستند. پس از اذان مغرب و عشا نماز جماعت با حضور دانشجویان نمازگزار برگزار شد. سپس وحید زارع سخنگوی کمیته دانشجویی دفاع از حق هسته ای خواسته های متحصنین را تشریح کرد.
نماینده بسیج دانشجویی به متحصنین اعلام کرد مسئولین دانشگاه شیراز درخواست تعطیلی این تحصن را کرده اند و تهدید کرده اند چنانچه این برنامه قطع نشود برق مسجد را قطع می کنند. اما دانشجویان با شعارهای «هیهات من الذله»، «دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد» اعتراض خود را نشان دادند.

حراست دانشگاه شیراز که برای ورود رسانه ها برای انعکاس خبری این تحصن از لحظات ابتدایی شروع مراسم سخت گیری می کرد در اقدامی حوالی ساعت ۱۰ شب اجازه ورود به تیم خبری صدا و سیمای استان فارس جهت تهیه خبر از این برنامه را نداد. اما علی رضا نجابت معاون صدای صدا و سیمای فارس، منصوری رئیس بسیج اساتید دانشگاه شیراز و جمعی از اعضای هیئت علمی به این تحصن پیوستند.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز هم در اعلام موضعی از این تحصن حمایت و به این تحصن پیوستند. علی رضا نجابت، کارشناس ارشد مسائل بین الملل در جمع متحصنین دانشگاه شیراز گفت: معضلات امروز منطقه برآمده از طراحی آمریکا و رژیم صهیونیستی در جهت مهار قدرت جمهوری اسلامی و اهرم فشاری برای گرفتن امتیاز بیشتر در مذاکرات است.

این تحصن فردا نیز ادامه خواهد یافت. برنامه و سخنران برنامه تحصن روز سه شنبه اعلام شد. سخنرانی ستار هدایتخواه نماینده سابق مردم یاسوج در مجلس شورای اسلامی، جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، سید محمد انجوی نژاد مسئول کانون رهپویان وصال شیراز و مداحی حاج مهدی غفاری تا الان قطعی شده است. شورای متحصنین همچنین اعلام کرد: دانشجویان، اساتید و سایر دانشگاه های کشور به این جمع خواهند پیوست.