تاریخ انتشار خبر: ۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۸:۰۶
کد مطلب : 69735
مسئول کانون پرورش فکری شماره 4 آبادان خبر داد

تزریق امکانات به مدارس استثنایی آبادان

مسئول کانون پرورش فکری شماره ۴ آبادان از تلاش برای تزریق امکانات به مدارس استثنایی این شهرستان و کودکان و نوجوانان این مراکز خبر داد.

نسترن آلبوعلی صبح امروز در جمع اعضای کانون پرورش فکری آبادان اظهار کرد: مربیان کانون این مرکز با هدف برقراری عدالت آموزشی، میزبان دانش‌آموزان استثنایی دبستان شمیم آبادان شدند.

وی با بیان این‌که مربیان کانون در این روز برای بچه‌های با نیازهای ویژه کتاب «قیچی که دنبال کار می‌گشت» را قصه‌گویی کردند افزود: در این روز مربیان کانون با امکانات صوتی و تصویری که در اختیار داشتند کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه (نابینا، ناشنوا و معلول جسمی و حرکتی) را به حضور در کنار دیگر اعضای کانون تشویق کردند و خواستار حضور آن‌ها در این مرکز شدند تا در کنار دیگر اعضای کانون از خدمات این مرکز بهره‌مند شوند.

مسئول کانون پرورش فکری شماره ۴ آبادان، انجام این فعالیت را با توجه به تأکیدات مدیرعامل کانون در ترویج مراکز فراگیر جهت خدمت‌رسانی به کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه عنوان کرد و یادآور شد: این فعالیت‌ها گام‌های آغازین این مرکز است که با یاری مربیان کودکان و نوجوانان مدارس استثنایی در حال انجام است و به امید خدا در آینده ضمن تکمیل بیشتر امکانات مورد نیاز این بچه‌ها خدمت‌رسانی به آنها را نیز افزایش خواهیم داد.

چندسالی است که برخی از مراکز کانون پرورش فکری خوزستان با همکاری معلمان آموزش و پرورش استثنایی فعالیت‌های خود را نیز به کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه (نابینا، ناشنوا و معلول جسمی و حرکتی) آغاز کرده‌اند و با ساخت کتاب‌های دیجیتال و صوتی و اجرای سرود، برپایی کلاس‌های فرهنگی و هنری و برخی دیگر از فعالیت‌ها میزبانی این بچه‌ها را در دستور کار خود دارند و به این کودکان و نوجوانان خدمت‌رسانی می‌کنند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۱۳ سال پیش درست در روز ۱۲ آذر ۱۳۸۰ مصادف با روز جهانی معلولان از نخستین مرکز فراگیر خود در پارک فدک تهران (مرکز شماره ۲۱ کانون) بهره‌برداری کرد و اکنون تعداد این مراکز به ۷ مرکز رسیده است.

توسعه‌ این مراکز در استان‌های مختلف کشور از جمله سیاست‌هایی است که در کانون به‌صورت جدی مورد توجه مسئولان قرار گرفته است.