تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۰۷:۳۱:۲۰
کد مطلب : 38282
آیا این مردان را می‌شناسید؟

تصاویری متفاوت از ۱۳ چهره مشهور ورزش

گذشت زمان، پایان دوران بازیگری، تغییر تفکرات و مشکلات حاشیه‌ای باعث می‌شود چهره ورزشکاران در بازنشستگی تفاوت بسیاری با دوران بازیگری داشته باشد.

به گزارش مشرق، بسیاری از ورزشکاران وقتی از دوران ورزشی خداحافظی کرده و پیر می‌شوند، به سختی قابل شناسایی هستند و کمتر کسی فکر می‌کند، آنها همان ورزشکارانی بودند که در سال‌های نه چندان دور در میادین مختلف می‌درخشیدند. روزنامه ورزشی فیگارو در گزارشی چهره ۱۳ ورزشکار را در جوانی و پیری آنها با همدیگر مقایسه کرده است که این تصاویر و گزارش را در زیر مشاهده می‌کنید:

تصاویری متفاوت از 13 چهره مشهور ورزش

دیه‌گو آرماندو مارادونا (عکس راست: ۲۰۰۴ – عکس چپ: ۱۹۸۶)

ستاره آرژانتینی فوتبال جهان طی سال‌های ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۴ به خاطر مصرف کوکائین مبتلا به مشکلات عدیده‌ای شد و به همین دلیل سلامتش به خطر افتاد و چهره‌اش تغییرات بسیاری کرد. او پس از قهرمانی با آرژانتین در جام جهانی و موفقیت در فوتبال باشگاهی، روی به مصرف کوکائین و مواد مخدر آورد اما امروز و طی مراحل درمان در کشورهای مختلف، وضعیت بهتری دارد.

تصاویری متفاوت از 13 چهره مشهور ورزش

رونالدو (عکس راست: ۲۰۱۲ – عکس چپ: ۱۹۹۸)

ستاره فوتبال برزیل و جهان در سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۱. رونالدو در سال ۲۰۱۱ از دنیای فوتبال خداحافظی کرد و حتی در سال‌های آخر بازیگری، بسیار چاق شده بود و تحت درمان هم قرار گرفت. بسیاری از مردم برزیل برای چاق شدن این بازیکن اظهار ناراحتی کردند.

تصاویری متفاوت از 13 چهره مشهور ورزش

جرج جیمز لموند (عکس راست: ۲۰۱۳ – عکس چپ: ۱۹۸۹)

دوچرخه‌سوار آمریکایی در سال‌های ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۳ و نخستین رکابزن غیر اروپایی که فاتح توردوفرانس شد. لموند از وقتی موهایش تغییر رنگ داد و سفید شده و همچنین صورتش کاملا گرد شده است، نشانه‌‎های پیری در چهره‌اش دیده می‌شود. امروز به سختی می‌توان این دوچرخه‌سوار قدیمی آمریکایی که فاتح توردوفرانس شده را شناسایی کرد.

تصاویری متفاوت از 13 چهره مشهور ورزش

میشل پلاتینی (عکس راست: ۲۰۱۴ – عکس چپ: ۱۹۸۷)

ستاره فوتبال فرانسه در سال‌های ۱۹۸۷ تا ۲۰۱۴ و رئیس فعلی یوفا. او از زمانیکه از فوتبال خداحافظی کرد، با پوشیدن کت و شلوار و بستن کروات تغییرات بسیاری کرده و حتی زیبایی‌اش بیشتر از دوران جوانی شده است.

تصاویری متفاوت از 13 چهره مشهور ورزش

بوریس بکر (عکس راست: ۲۰۱۴ – عکس چپ: ۱۹۹۹)

تنیسور مشهور آلمانی در سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۹۹ که قهرمان المپیک ۱۹۹۲ بارسلونا هم شد، به دلیل مشکلات خانوادگی و مالیاتی که با کشور آلمان داشت، چهره‌اش تغییرات بسیار کرد. البته او امروز مربی نواک جوکوویچ است و به همین خاطر شرایط مالی خوبی دارد.

تصاویری متفاوت از 13 چهره مشهور ورزش

پل گاسکوئین (عکس راست: ۲۰۱۳ – عکس چپ: ۱۹۹۰)

یکی از ستارگان فوتبال انگلستان در سال‌های ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۴ که به خاطر حواشی بسیار شهرت دارد. او به استفاده از همه نوع مشروبات الکلی و مواد مخدر معتاد بود. گاسکوئین امروزه تاوان آن کارها را پس می‌دهد و چهره‌اش به همین خاطر تغییر بسیاری کرده است. البته او از سال ۲۰۱۳ سم زدایی را آغاز کرده تا بهبودی‌اش را بدست آورد.

تصاویری متفاوت از 13 چهره مشهور ورزش

کریتسوف تیوتزو (عکس راست: ۲۰۱۴ – عکس چپ: ۱۹۹۰)

بوکسور فرانسوی در سال‌های ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۶، به خاطر مشکلات سختی که در دوران ورزشی و معضلات مالی بسیاری که پس از آن داشته است، چهره‌اش کاملا تغییر کرده و امروز به راحتی نمی‌توان او را شناخت.

تصاویری متفاوت از 13 چهره مشهور ورزش

هریستو استویچکوف (عکس راست: ۲۰۱۲ – عکس چپ: ۱۹۹۴)

فوتبالیست مطرح بلغارستانی در سال‌های ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۳ که توانست در سال ۱۹۹۴ توپ طلای جهان را هم تصاحب کند. از زمانیکه دوران بازیگری را پشت سرگذاشته، آب زیر پوستش افتاده و چاق شده است. موهایش هم از مشکی به خاکستری تغییر رنگ داده و کمتر کسی در خیابان او را به راحتی می‌شناسد.

تصاویری متفاوت از 13 چهره مشهور ورزش

کریس وادل (عکس راست: ۲۰۱۲ – عکس چپ: ۱۹۹۰)

هافبک کناری انگلیسی در سال‌های ۱۹۷۸ تا ۲۰۰۳ که تا ۴۲ سالگی فوتبال بازی می‌کرد اما در ۵۳ سالگی به هالام پیوست و یک بازی هم برای آن تیم انجام داد. وادل به خاطر حرکات سرعتی، دریبل‌ها و ارسال‌هایش در دنیا مشهور شد. چهره امروز او تفاوت زیادی با دوران جوانی ندارد و تنها تفاوتش نسبت به آن دوران، کوتاه کردن بسیار موهای سرش است.

تصاویری متفاوت از 13 چهره مشهور ورزش

سرگئی بوبکا (عکس راست ۲۰۱۴ – عکس چپ: ۱۹۹۷)

اسطوره اوکراینی پرش نیزه جهان و المپیک طی سال‌های ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۱. او امروز اخموتر از دوران جوانی‌اش شده، کسی که رکوردهایش فراموش شدنی نبوده و ستاره بزرگی در این رشته است. البته چهره‌اش نسبت به دوران ورزشی زیاد تغییر نکرده است.

تصاویری متفاوت از 13 چهره مشهور ورزش

سرگی بلانکو (عکس راست ۲۰۱۳ – عکس چپ: ۱۹۹۱)

راگبی‌باز سرشناس در سال‌های ۱۹۷۴ تا ۱۹۹۲ که متولد ونزوئلا بود و برای تیم ملی فرانسه بازی می‌کرد، به خاطر سرعت و زیبایی حرکاتش در زمین مشهور بود اما امروز به دلیل چاق شدن، دویدن به زمین به سبک آن روزها، برایش به خاطره تبدیل شده است.

تصاویری متفاوت از 13 چهره مشهور ورزش

ماتیاس سامر (عکس راست: ۲۰۱۳ – عکس چپ: ۱۹۹۷)

سامر که طی سال‌های ۱۹۷۶ تا ۱۹۹۹ فوتبال بازی می‌کرد، مطرح‌ترین چهره آلمان شرقی که بعد از ائتلاف دو آلمان در تیم ملی این کشور درخشش فوق‌العاده‌ای داشت و در سال ۱۹۹۶ هم توپ طلای جهان را بدست آورد. موهای “بور” یکی از بارزترین ویژگی‌های ظاهری این بازیکن بود اما امروز هم که موهایش را کاملا کوتاه کرده، باز هم زیبایی چهره‌اش را از دست نداده و به راحتی قابل شناسایی است.

تصاویری متفاوت از 13 چهره مشهور ورزش

ژان فرانسوا لامور (عکس راست: ۲۰۱۲ – عکس چپ: ۱۹۸۸)

شمشیرباز مطرح فرانسوی در سال‌های ۱۹۷۱ تا ۱۹۹۲ که دو مدال طلای المپیک ۱۹۸۴ و ۱۹۸۸ را بدست آورد و در المپیک ۱۹۹۲ بارسلونا به دو مدال برنز دست یافت، از زمانیکه وارد دنیای سیاست شد، از شخصیت ورزشی‌اش فاصله گرفته است. چهر‌ه امروز او با چهره دوران ورزشی‌اش بسیار متفاوت است.

منبع: مهر